Udostępnij
Tweetnij

Google udostępnia Ruchome Zdjęcia (Motion Stills) na Androidzie

Ruchome Zdjęcia (Motion Stills) od Google’a pojawiły się na urządzeniach mobilnych z iOS w minionym roku. Miały za zadanie generowanie plików GIF z filmów, które tworzone były w ramach Live Photos. W końcu Google udostępniło Ruchome Zdjęcia również na urządzeniach z Androidem. Aplikację można pobierać za darmo.

Live Photos to funkcja, która pozwala na krótkiego wideo przed i po zrobieniu przez nas zdjęcia. Jest to opcja dostępna na sprzętach Apple’a. Stąd też pomysł Google, by stworzyć aplikację zamieniającą wspomniane, krótkie wideo na GIF-y. Ruchome Zdjęcia (Motion Stills) zadebiutowały na iOS w minionym roku. Teraz gigant postanowił udostępnić tę aplikację również na Androidzie.

google motion stills

Oczywiście, aplikacja będzie miała nieco inny styl działania niż w przypadku tej na iOS. Nie wykorzystuje przede wszystkim plików z funkcji Live Photos, ale pozwala na nagrywanie krótkich filmików, które przerabiane są później na GIF-y. Tak stworzonymi wideo będziemy mogli się dzielić z innymi osobami.

Google już udostępniło Ruchome Zdjęcia na Androidzie

Ogromnym plusem Ruchomych Zdjęć jest to, że wprowadza bardzo dopracowaną opcję stabilizacji obrazu, co przekłada się później na jakość pliku GIF, którego obraz jest bardziej wyrównany. Nowa aplikacja, jak już zdążyli zauważyć niektórzy użytkownicy, korzysta z wideo nagrywanych poprzez Ruchome Obrazy. Nie jest w stanie przerobić na GIF-y filmów nagranych np. z pomocą aplikacji Aparatu.

ruchome zdjęcia

Najnowsza wersja aplikacji jest już dostępna w Sklepie Play. Możecie ją pobrać na urządzenia mobilne z Androidem 5.1 i nowszym korzystając z przycisku poniżej. Oczywiście, podobnie jak na iOS, wersja na Androida jest dostępna za darmo.

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.