Udostępnij
Tweetnij

Jak skutecznie chronić dane na iPadzie w przypadku kradzieży?

Urządzenie marki Apple, w tym iPady, bardzo często stanowią łakomy kąsek dla złodziei. Wszak nie są to najtańsze urządzenia. Jak skutecznie chronić nasze dane w przypadku kradzieży tabletu? Jak odpowiednio zabezpieczyć je przed niepowołanym dostępem oraz co zrobić, gdy zechcemy zdalnie usunąć dane? Odpowiedzi na te pytania poznacie w tym artykule.

Urządzenie marki Apple, w tym iPady, bardzo często stanowią łakomy kąsek dla złodziei. Wszak nie są to najtańsze urządzenia. Jak skutecznie chronić nasze dane w przypadku kradzieży tabletu? Jak odpowiednio zabezpieczyć je przed niepowołanym dostępem oraz co zrobić, gdy zechcemy zdalnie usunąć dane? Odpowiedzi na te pytania poznacie w tym artykule.

Przeczytaj koniecznie >> Apple kończy z iPadem 2. generacji. Co to oznacza dla jego użytkowników?

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ustalamy kod blokady

Kod blokady jest pierwszą linią ochrony dla naszych danych w przypadku, gdy tablet wpadnie w niepowołane ręce. Jeśli ktoś wpisze kod błędnie dziesięć razy, to urządzenie zostanie zablokowane. W celu aktywacji kodu blokady należy wykonać następujące czynności:

1. Udajemy się do Ustawienia, a następnie Kod.
2. W nowym oknie dotykamy opcję Włącz kod i następnie wpisujemy dwukrotnie nasz kod.

IMG_0025
3. Po chwili kod zostanie ustalony i jego wpisanie będzie wymagane za każdy razem, gdy ktoś zechce odblokować tablet.

IMG_0026

Wymazujemy dane po błędnym wpisaniu kodu blokady

W systemie iOS 7 istnieje możliwość automatycznego usunięcia danych ze skradzionego tabletu w przypadku, gdy złodziej 10 razy źle wpisze kod blokady. W celu włączenia tej funkcji należy wykonać następujące kroki:

1. W Ustawienia udajemy się do sekcji Kod.
2. W oknie Kod blokady włączymy opcję Wymaż dane i następnie zatwierdzamy przyciskiem Wymaż.

IMG_0023
3. Ochrona zostanie aktywowana. Tablet zostanie automatycznie wymazany, gdy 10 razy zostanie podany błędy kod odblokowujący ekran blokady.

Korzystamy z funkcji Znajdź mój iPad

Znajdź mój iPad jest jedną z funkcji iCloud, która pozwala nam nie tylko lokalizować tablet (przyda się z pewnością nawet wtedy, gdy przypadkiem gdzieś położymy iPada i zapomnimy gdzie to miało miejsce), ale również zdalnie blokować i wymazywać zawartość pamięci oraz uniemożliwi wykonanie ponownej aktywacji bez podania hasła do konta. Dowiedzmy się jak włączyć tę funkcję.

1. Udajemy się do Ustawienia, a następnie iCloud.
2. Odnajdujemy opcję Znajdź mój iPad i następnie ją włączamy.

IMG_0024
3. Usługa zostanie aktywowana.

Blokujemy i wymazujemy iPada z iCloud

Skoro mamy już włączoną opcję Znajdź mój iPad, to dowiedzmy się, z jakich opcji możemy skorzystać. W przypadku kradzieży tabletu możemy go zdalnie zablokować lub wymazać.

1. Logujemy się w przeglądarce internetowej do naszego konta iCloud i następnie udajemy się do aplikacji Znajdź.
2. Rozwijamy listę Wszystkie urządzenia i następnie wskazujemy iPada, którego chcemy zlokalizować.

23
3. Po wybraniu skradzionego iPada na liście Wszystkie urządzenia pojawi się w oknie iCloud specjalny panel, który widzimy poniżej.
4. Chcąc zablokować iPada klikamy na przycisk Tryb utraty. Następnie wprowadzamy kod blokady. Tablet zostanie zablokowany i praca z nim będzie możliwa tylko wtedy, gdy na ekranie blokady podamy właściwy kod.

19
5. Skradzionego iPada możemy również zdalnie wymazać. W tym celu wybieramy opcję Wymaż iPada. Po chwili wyświetli się nowe okno dialogowe, w którym operację zatwierdzamy klikając na przycisk Wymaż.
6. Pamięć tabletu zostanie wymazana. Złodziej nie będzie mógł go również ponownie aktywować (nawet przy próbie odtworzenia), gdyż w tym celu potrzebne będzie hasło do konta iCloud, które znamy tylko my.

Mamy nadzieję, że te kilka porad pozwoli wam zachować trzeźwość umysłu w przypadku kradzieży i ochroni przed utratą osobiste dane. Złodziejowi pozostanie już tylko samo urządzenie, z którego i tak nie będzie miał pożytku.

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij