Udostępnij
Tweetnij

Do 2020 roku 52% ludzi będzie korzystało z internetu mobilnego

Według analiz firmy PwC do 2020 roku 52% wszystkich ludzi na świecie będzie korzystało z Internetu w swoim mobilnym urządzeniu.

Według analiz firmy PwC do 2020 roku 52% wszystkich ludzi na świecie będzie korzystało z internetu w swoim mobilnym urządzeniu.

Do 2020 roku zostało nam 3,5 roku. Co wydarzy się w trakcie tych kilku lat? Według zapewnień firmy konsultingowej PwC, na świecie będzie już około 7,4 miliarda osób, z czego większa część będzie używała internetu w swoim telefonie komórkowym. Według analiz, z sieci z pomocą mobilnych urządzeń ma korzystać około 52%, czyli około 3,84 mld ludzi.

antena

To nie koniec przewidywań PwC. Według tej formy do 2020 roku 82% ze wspomnianej liczby będzie korzystało z internetu w ramach oglądania wideo, natomiast 92% będzie mieszkało poza granicami Stanów Zjednoczonych. To nie pierwsze takie analizy. Dwa lata temu GSMA przewidywała, że do 2020 roku połowa świata będzie używała internetu.

Przypomnijmy, że 2020 rok stał się najwyraźniej ważnym punktem dla analityków. Firma Ericsson równo rok temu podała do wiadomości, że do 2020 roku 6,1 mld ludzi na świecie będzie korzystało z telefonów komórkowych. Nieco nie pokłada się to z ostatnimi analizami rynku. IDC twierdzi, że sprzedaż smartfonów znacznie wyhamuje. Pokrywa się to z analizami firmy Gartner, która prognozuje, że w tym roku nastąpi koniec ery dwucyfrowej sprzedaży smartfonów na świecie. Jak będzie naprawdę? Na to pytanie będziemy w stanie odpowiedzieć w 2020 roku.

Źródło: CNET

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij