Udostępnij
Tweetnij

Kredyt gotówkowy — to warto wiedzieć przed zaciągnięciem zobowiązania

Po kredyt gotówkowy sięga wielu Polaków. Nie ma sie czemu dziwić – to dodatkowy zastrzyk gotówki, który można przeznaczyć na

Po kredyt gotówkowy sięga wielu Polaków. Nie ma sie czemu dziwić – to dodatkowy zastrzyk gotówki, który można przeznaczyć na dowolny cel. Aby jednak takie finansowanie było korzystne, warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Co warto wiedzieć o kredycie gotówkowym?

Kredyt gotówkowy zawiera się wtedy, kiedy potrzebuje się gotówki na sfinansowanie konkretnej inwestycji. Najczęściej są to nagłe sytuacje, choć zdarzają się i te planowane. Sprawdź, co warto wiedzieć w przypadku każdej z nich, aby wybrać najlepszą dla siebie opcję i nie przepłacić, zaciągając takie zobowiązanie.

●       Na możliwość i wysokość zaciąganego zobowiązania wpływa Twoja zdolność kredytowa.

Zdolność kredytowa pozwala określić, jaką możliwość spłaty zobowiązania ma konkretny kredytobiorca. Jej badanie ma na celu określenie, jakie jest prawdopodobieństwo, że dana osoba będzie w stanie terminowo spłacać raty. Na tej podstawie szacuje się wysokość pożyczki, której udzieli Ci bank. Na samą zdolność kredytową bezpośrednią wpływają dochody, Twoje wydatki, ilość czy osób, które masz na utrzymaniu. Aby zwiększyć szansą na wyższy kredyt, możesz postarać się o dodatkowy przychód lub np. rozdzielność majątkową z małżonkiem, który nie ma regularnych dochodów.

●       Zbyt duża ilość zapytań o kredyt w krótkim czasie obniża Twoją wiarygodność.

Analizując przypadek konkretnego kredytobiorcy, pracownicy banku sprawdzają BIK, czyli dane w Biurze Informacji Kredytowej. Za każdym razem wysyłają więc zapytanie, które ma sprawdzić Twoją historię kredytową. Zbyt duża ilość takich działań obniża scoring i prawdopodobieństwo otrzymania pozytywnej decyzji o przyznaniu pożyczki. Aby tego uniknąć, sprawdź kredyt gotówkowy (oferty dostępne na: https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/) i złóż zapytania jedynie o opcje, które faktycznie Cię interesują i są opłacalne.

●       Możesz zaciągnąć kilka zobowiązań, jeśli Twoja zdolność kredytowa na to pozwala.

Nie ma ograniczeń dotyczących tego, ile zobowiązań możesz zaciągnąć. Podstawowym czynnikiem decydującym o przyznaniu pożyczki jest zdolność kredytowa lub jej brak. Jeśli będziesz ją miał, mimo dodatkowych zobowiązań finansowych bank udzieli Ci kolejnego kredytu.

●       Kredyt gotówkowy też można nadpłacać.

Nadpłata kredytu gotówkowego zmniejszy kapitał pozostały do spłaty, a więc przełoży się także na niższe odsetki i niższą wysokość rat.

●       Termin wypłaty środków różni się w zależności od banku.

Podpisując umowę, zwróć uwagę na to, kiedy środki zostaną przelane na Twoje konto. To szczególnie ważne, jeśli szybko potrzebujesz sfinansować wybrany cel.

Dzięki tej wiedzy podjęcie decyzji o zaciągnięciu kredytu gotówkowego, a także wybranie konkretnej opcji będzie łatwiejsze. Obniżysz również ryzyko problemów wynikających z niezrozumienia sposobu działania pożyczki gotówkowej.

Gdzie szukać korzystnych ofert kredytów?

Wybierając kredyt, warto sprawdzić propozycje różnych banków. Nie należy brać pod uwagę jedynie opcji proponowanych przez instytucję, w której masz swoje konto. Te mogą okazać się mniej korzystne od oferowanych przez kredytodawców zewnętrznych. Aby uchronić się przed nieopłacalnymi decyzjami, sprawdź https://finanse.rankomat.pl/. W tym miejscu wygodnie i bez wychodzenia z domu porównasz różne propozycje, które będą uwzględniały m.in.:

·        całkowitą kwotę do spłaty,

·        okres spłaty,

·        RRSO (Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania),

·        wysokość miesięcznej.

Skorzystanie z porównywarki kredytów gotówkowych ma niezobowiązujący charakter, więc nie musisz zawierać żadnej umowy. Co więcej, na portalu są dostępne jedynie opcje od sprawdzonych instytucji. Nie musisz więc obawiać się nieuczciwych i niekonkurencyjnych ofert proponowanych głównie przez firmy pozabankowe.

źródło obrazka: Image by Freepik

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij