Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8: tak mogą wyglądać aplikacje na jego ekranie

iPhone 8 skrywa przed nami coraz mniej tajemnic. Smartfon co chwilę jest obiektem nowych przecieków i dziś już wiemy, jaki dostanie ekran. Jeden z grafików, Maksim Petriv, postanowił przygotować koncepcyjne grafiki, na których zaprezentował aplikacje uruchomione na iPhonie 8. Kto wie, a może jego koncept jest naprawdę bliski prawdzie.

iPhone 8 skrywa przed nami coraz mniej tajemnic. Smartfon co chwilę jest obiektem nowych przecieków i dziś już wiemy, jaki dostanie ekran. Jeden z grafików, Maksim Petriv, postanowił przygotować koncepcyjne grafiki, na których zaprezentował aplikacje uruchomione na iPhonie 8. Kto wie, a może jego koncept jest naprawdę bliski prawdzie.

iPhone 8 dostanie wielki ekran OLED, który pokryje niemal cały przedni panel obudowy. To w zasadzie informacja, która jest już pewna. Zdaje się to potwierdzać niewielka grafika znaleziona w firmware głośnika Apple HomePod, który jakiś cudem dwa tygodnie temu przedostał się do sieci.

Wyświetlacz iPhone’a nie będzie prostokątny, jak to jest w przypadku dotychczasowych smartfonów z systemem iOS. Będzie on miał nieregularny kształt, aczkolwiek symetryczny. Ekran dostanie zaokrąglone narożniki, a w górnej części znajdzie się charakterystyczne wycięcie z miejscem dla głośniczka, kamery FaceTime czy czujników. Rodzi się więc pytanie, jak na takim ekranie będą prezentowały się uruchomione aplikacje? Być może właśnie tak, jak wyobraża sobie grafik Maksim Petriv.

iPhone 8 aplikacje

Petriv przygotował grafikę, gdzie zaprezentował wygląd kilku aplikacji uruchomionych na iPhonie 8. Poza ekranem domowym widać Netfliksa, Spotify czy App Store. Trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę dobrze i grafik zadbał o najdrobniejsze szczegóły. W dolnej części ekranu widać, jak może zostać wykorzystany obszar funkcyjny umieszczony pod główną częścią wyświetlacza.

iPhone 8 dostanie bardzo nietypowy ekran

iPhone 8 dostanie nietypowy ekran nie tylko z racji kształtu. Wiemy, że ma on składać się z dwóch części. Cały panel ma przekątną około 5,8″, ale główny obszar dla aplikacji to jakieś 5,15″ o rozdzielczości 1125 x 2436 pikseli. Na dole znajdzie się tak zwany obszar funkcyjny, gdzie zostanie umieszczony wirtualny przycisk Początek (bo fizycznego nie będzie) oraz dodatkowe kontrolki, które będą wyświetlane w zależności od uruchomionej aplikacji.

Wirtualny przycisk początek ma umożliwić zmianę rozmiaru, a w razie potrzeby będzie go można ukryć. Takie szczegóły ujawnił nam kod źródłowy oprogramowania dla głośnika HomePod, w którym tak naprawdę znalazło się mnóstwo innych informacji o funkcjach dla jubileuszowego iPhone’a . Szerzej o nich przeczytacie w poniższym artykule.

Zobacz także: iPhone 8 – wszystko co, dowiedzieliśmy się z firmware Apple HomePod

iPhone 8 zostanie zaprezentowany we wrześniu. Prawdopodobnie jakoś na początku przyszłego miesiąca. Wtedy wszystko się wyjaśni. Telefon ma być dostępny wraz z modelami 7s i 7s Plus jeszcze od września. Ma ich jednak być mało i to oznacza, że początkowo zakup specjalnego modelu może być bardzo utrudniony, z czym trzeba będzie się pogodzić.

Na poniższym filmie obejrzysz 11 najciekawszych nowości z iOS 11:

źródło: Twitter

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij