Udostępnij
Tweetnij

iOS 17.5 beta 1 dla iPhone’ów. Kiedy nowa aktualizacja Apple?

iOS 17.5 beta 1 to poglądowa aktualizacja oprogramowania, którą wypatrują testerzy. Kiedy Apple uruchomi program pilotażowy? Wszystko wskazuje na to, że nastąpi to na dniach. Wiemy już, jaki numer kompilacji ma iOS 17.5 beta 1 i sama premiera jest kwestią najbliższego czasu. Co nowego znajdziemy w tym wydaniu?

iOS 17.5 beta 1 to aktualizacja nowego oprogramowania dla iPhone’ów, której debiut nie odbył się niedługo po wydaniu z numerkiem 17.4 z początku marca. Tym razem Apple zaserwowało testerom dłuższą przerwę, co ma swoje wytłumaczenie. Kiedy więc rozpocznie się program pilotażowy?

Kiedy aktualizacja iOS 17.5 beta 1

Na łamach mediów społecznościowych pojawiła się informacja, że Apple ma już gotową kompilację iOS 17.5 beta 1, która wkrótce ma trafić w ręce beta testerów. Build oznaczony jest ciągiem znaków 21F5048f. Informacje na ten temat przekazało źródło, które w przeszłości dysponowało sprawdzonymi plotkami z obozu giganta z Cupertino. Coś więc musi być na rzeczy.

Kiedy Apple udostępni to uaktualnienie testerom? Zacznijmy od tego, że iOS 17.5 beta najpierw trafi w ręce deweloperów aplikacji i to oni w pierwszej kolejności otrzymają build oprogramowania oznaczony ciągiem znaków 21F5048f. Ma to nastąpić na dniach, a więc spodziewajmy się, że jeszcze w tym tygodniu. Publiczny program pilotażowy rozpocznie się dzień lub dwa później.

Apple zrobiło dłuższą pauzę

W tym roku Apple zrobiło testerom dłuższą przerwę w dostępie do kolejnych wersji oprogramowania. Wszak iOS 17.4 udostępniono na początku marca. Podobna pauza miała miejsce dwa lata temu przy okazji wersji systemów z 15.4 i 15.5 beta, które również dzieliło ponad trzy tygodnie.

Skąd takie opóźnienie? Apple szykuje się do premiery nowych iPadów, których debiut przeciąga się w czasie. Jednym z powodów miały być wydłużające się prace nad iPadOS (zapewne też z numerkiem 17.5) dla nowych urządzeń i pewnie to wpłynęło w głównym stopniu na przesunięcie w czasie testów kolejnych wydań systemów.

Co nowego w iOS 17.5 beta dla iPhone’ów

Wykaz nowości z iOS 17.5 beta nie jest na razie znany. Apple nie udostępni takich informacji również pod oddaniu oprogramowania w ręce deweloperów, a potem testerów. Ci będą musieli odszukać zmiany i nowe funkcje samodzielnie. Wtedy dowiemy się, co nowego wprowadza ta aktualizacja dla użytkowników iPhone’ów.

Z pewnością jednak nie zabraknie wsparcia dla nowych tabletów, których spodziewamy się w maju. Mowa o modelach iPad Pro M3 i iPad Air 6 z czipem M2. Możliwe też, że pojawią się kolejne zmiany powiązane z europejskim Digital Markets Act.

Finalna aktualizacja iOS 17.5 zostanie udostępniona dla wszystkich użytkowników iPhone’ów dopiero za kilka tygodni. Powinno to nastąpić w maju, a więc jeszcze przed czerwcowym WWDC 2024, gdzie zobaczymy iOS 18 i inne nowe systemy operacyjne Apple na pozostałe urządzenia. Nie pozostaje nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać więcej informacji.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

Chcesz wiedzieć więcej? Obserwuj nas koniecznie w Google News!

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij