Udostępnij
Tweetnij

iOS 17.2 beta — sprawdziłam najciekawsze nowe funkcje. Na te warto czekać

iOS 17.2 beta to poglądowa aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów, którą Apple udostępni dla wszystkich w grudniu. Sprawdziłam najciekawsze nowe funkcje i nowości z tej wersji. Uaktualnienie iOS 17.2 beta wprowadza sporo ciekawych opcji, które sprawią, że codzienne korzystanie z iPhone’a będzie jeszcze lepsze.

iOS 17.2 beta to poglądowa aktualizacja oprogramowania, której program pilotażowy wystartował kilka tygodni temu. Uaktualnienie wprowadza nowe funkcje oraz różne zmiany i nowości. Sprawdziłam je i wybrałam najciekawsze z nich. Już w grudniu będziecie mogli korzystać z nich sami.

Aplikacja Dziennik

Aktualizacja iOS 17.2 beta wprowadza aplikację Dziennik, którą Apple zapowiedziało w trakcie czerwcowego WWDC24. Jest to nowa appka, która pozwala na dodawanie różnego typu wpisów z każdego dnia użytkownika. Mogą one zawierać zdjęcia, informacje o lokalizacji czy notatki głosowe. Interfejs jest przejrzysty i to sprawia, że aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Ja odnalazłam się tu dosłownie po chwili.

aktualizacja iOS 17.2 beta 1 co nowego nowości Dziennik

Co ważne aplikacja Dziennik działa na zasadzie sugestii pochodzących z iPhone’a, ale użytkownik decyduje o dostępie do poszczególnych z nich. Dłuższe użytkowanie platformy sprawia, że oferowanych podpowiedzi będzie więcej oraz będą one bardziej trafione. Ponadto wpisy można zabezpieczać hasłem i dodatkową ochronę zapewnia tu szyfrowanie.

Tłumacz w przycisku czynności modeli iPhone 15 Pro

iPhone 15 Pro otrzymał nowy przycisk czynności, który oferuje szybki dostęp do różnych akcji. Wraz z aktualizacją iOS 17.2 beta dodano nowość w postaci tłumacza. Pozwala to na pokonywanie barier komunikacyjnych. Najpierw należy wybrać języki w ustawieniach aplikacji i następnie można liczyć na tłumaczenie rozmów na żywo na wiele języków.

aktualizacja iOS 17.2 beta sprawdziłam najciekawsze nowe funkcje

Nowe rozwiązanie przygotowane przez Apple opiera się nie tylko na dokładnych tłumaczeniach. Okazuje się, że jest w stanie również wykrywać kontekst rozmów, co wpływa na lepsze doznania w trakcie korzystania z nowej funkcji. Co ważne, wśród 20 dostępnych języków znajduje się także polski. Nowa opcja z pewnością znajdzie uznanie wśród turystów czy uczniów.

Szczegółowe informacje o pogodzie na widżecie

Apple wraz z iOS 17.2 beta dodało nowe widżety dla pogody. Wprowadzają one bardziej szczegółowe informacje o panujących warunkach dla danej lokalizacji. Następnie mamy elementy wyświetlające prognozę dzienną oraz wschód i zachód Słońca. Normalnie w celu uzyskania tych informacji na iPhonie należy uruchomić aplikację Pogoda. Nowe widżety sprawiają, że dostęp jest oferowany bezpośrednio z ekranu głównego, co jest bardzo wygodne.

aktualizacja iOS 17.2 beta sprawdziłam najciekawsze nowe funkcje

Aktualizacja iOS 17.2 beta wprowadza też inne nowe funkcje

Nowych funkcji w aktualizacji iOS 17.2 beta jest znacznie więcej. Na pewno warto przytoczyć nowości w Apple Music czy możliwość nagrywania filmów przestrzennych z użyciem smartfonów iPhone 15 Pro. Apple planuje udostępnić to uaktualnienie dla wszystkich użytkowników telefonów z logo nadgryzionego jabłka w przyszłym miesiącu. Dokładny termin nie jest na razie znany.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij