Udostępnij
Tweetnij

iPhone SE 4 to „duch”. Jakie zmiany i nowości szykuje Apple?

iPhone SE 4 to smartfon Apple, który ma zadebiutować w 2024 r. Jakie nowości i zmiany wprowadzi to urządzenie? Ma być tego całkiem sporo. Wiemy, że iPhone SE 4 powstaje pod nazwą kodową „duch” oraz ma bazować na zmodyfikowanej konstrukcji modelu 14. Spodziewajmy się ekranu z notchem oraz funkcji Face ID.

iPhone SE 4 to nadchodzący smartfon Apple, który w przeciekach pojawia się od dłuższego czasu. Dziś już wiemy, że jego premiera odbędzie się najwcześniej dopiero w 2024 r. Jakie zmiany oraz nowości zostaną wprowadzone do tego urządzenia? W sieci pojawiły się nowe informacje na ten temat i wygląda na to, że czeka nas poważny lifting tańszych telefonów z systemem iOS.

Apple iPhone SE 4 powstaje pod nazwą kodową duch

Apple rozwija smartfona iPhone SE 4 pod kryptonimem duch. Inną nazwą kodową tego urządzenia używaną przez producenta jest D59 i jest to wewnętrzny identyfikator giganta z Cupertino. Wiemy, że konstrukcja sprzętu bazuje na modelu 14 z 2022 r., ale nie jest identyczna i zostały w niej wprowadzone pewne zmiany. Do tego stopnia, że waga telefonu ma być mniejsza i ma wynosić około 165 g (vs 172 g).

Zmiany w modelu iPhone SE 4 obejmą aparat fotograficzny. Otrzyma on nie dwa, a jeden obiektyw. Połączony z nim sensor zostanie wymienionych z 12-megapikselowego czujnika na taki, który ma 48-megapikselową matrycę. Kamera powstaje pod nazwą kodową Portland. Dioda doświetlająca LED ma znajdować się w podobnym miejscu, co w przypadku starszych modeli z serii.

Firma szykuje wiele nowości i ważne zmiany

iPhone SE 4 jest ważnym projektem wewnątrz Apple, bo ma pozwolić firmie na skuteczniejszą rywalizację z innymi producentami smartfonów w niższym przedziale cenowym. Dlatego z myślą o tym urządzeniu szykowane są ważne zmiany oraz nowości. Mają one sprawić, że sprzęt w oczach użytkowników stanie się atrakcyjniejszy. Przede wszystkim u tych, którzy obecnie korzystają z telefonów z Androidem.

Apple w telefonie iPhone SE 4 umieści ekran z notchem i w ten sposób rozstanie się z funkcją Touch ID. Zastąpi ją w tym smartfonie Face ID. Następnie mamy nowy przycisk czynności, który wprowadzono w modelach 15 Pro. Jest to o tyle ciekawe, że tańsze piętnastki go nie mają. Na koniec warto wspomnieć o interfejsie USB C, który w tym roku zastąpił wysłużony port Lightning.

Warto też mieć na uwadze, że iPhone SE 4 może nie zadebiutować w przyszłym roku. Pewne źródła twierdzą, że projekt telefonu jest jeszcze dosyć daleki od sfinalizowania prac i dlatego jego premiera może odbyć się dopiero w pierwszej połowie 2025 r. co trzeba mieć na uwadze. Jak będzie w rzeczywistości, to przekonamy się z czasem, ale takiego scenariusza z pewnością nie można wykluczyć.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij