Udostępnij
Tweetnij

iOS 18 wprowadzi nowości oparte na AI. Dla Siri, Apple Music i nie tylko

iOS 18 to duża aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów, która wprowadzi liczne nowości. Pojawi się sporo nowych funkcji opartych na generatywnym AI oraz uczeniu maszynowym. Obejmie to Siri, Apple Music oraz inne aplikacje. Uaktualnienie iOS 18 zostanie oficjalnie zapowiedziane dopiero za kilka miesięcy.

iOS 18 to nowy system operacyjny dla iPhone’ów, który Apple udostępni w przyszłym roku. Tymczasem na wiele miesięcy przed premierą poznajemy część z planów giganta z Cupertino i dowiadujemy się, że w przygotowaniu jest sporo nowych funkcji opartych na generatywnym AI, czyli sztucznej inteligencji oraz uczeniu maszynowym. Takie nowe funkcje opracowywane są m.in. z myślą o asystentce Siri.

Apple zainwestuje w AI miliardy dolarów

Apple pod względem wykorzystania AI we własnych produktach zostaje w tyle za konkurencją w postaci Google czy Microsoftu. Te ostatnie firmy w ostatnim czasie mocno stawiają na sztuczną inteligencję oraz uczenie maszynowe, czego efekty już widać. Gigant z Cupertino nie chce być gorszy i pierwsze owoce tych starań powinniśmy zobaczyć już wraz z aktualizacją iOS 18, która zostanie udostępniona we wrześniu 2024 r.

Wraz z iOS 18 spodziewajmy się obecności generatywnego AI w różnych obszarach oprogramowania. Dotyczy to asystentki głosowej Siri, która powinna stać się jeszcze lepsza i bardziej przydatna w ciągu dnia, nad czym pracuje John Giannandrea wraz z dedykowanym zespołem ludzi. Następnie mamy Apple Music, gdzie sztuczna inteligencja będzie mogła generować dla użytkowników playlisty. Natomiast w aplikacji Wiadomości mogą pojawić się inteligentne odpowiedzi, które będą proponowane na podstawie kontekstu rozmowy.

Apple planuje przeznaczać na rozwój AI we własnym ekosystemie około miliarda dolarów rocznie, a więc firma wyda na ten cel bardzo wiele pieniędzy. Wiemy też, że sztuczna inteligencja ma zostać wykorzystana w aplikacjach Pages oraz Keynote. Ma to na celu zwiększenie produktywności tych platform. Podobne plany gigant wiąże z platformą Xcode dla deweloperów.

Nowości z iOS 18 zostaną pokazane w czerwcu

iOS 18 to duża aktualizacja oprogramowania, którą Apple oficjalnie zaprezentuje dopiero w czerwcu. Nastąpi to w trakcie keynote otwierającego konferencję WWDC 2024. Wtedy poznamy najważniejsze nowości z nowego systemu operacyjnego dla iPhone’ów, gdzie z pewnością nie zabraknie nowych funkcji opartych na generatywnym AI.

Na aktualizację do iOS 18 trzeba będzie poczekać dłużej. Dla wszystkich użytkowników kompatybilnych iPhone’ów zostanie ona udostępniona dopiero we wrześniu przyszłego roku. W czerwcu dostęp do wczesnej wersji beta uzyskają deweloperzy. Natomiast w lipcu ruszy publiczny program pilotażowy, gdzie nowości będą mogli wypróbować kolejni użytkownicy.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij