Udostępnij
Tweetnij

iOS 16.6.1 dostępny. To bardzo ważna aktualizacja Apple dla iPhone’a

iOS 16.6.1 to najnowsza aktualizacja dla iPhone’a. Może wydawać się mało istotna, ale wbrew pozorom jest bardzo ważna. Apple naniosło poprawki na poważne błędy, w tym związane z Pegasusem. Wraz z aktualizacją iOS 16.6.1 firma udostępniła także uaktualnienia iPadOS 16.6.1, watchOS 9.6.2 oraz macOS 13.5.2.

iOS 16.6.1, iPadOS 16.6.1, watchOS 9.6.2 oraz macOS 13.5.2 to najnowsze uaktualnienia, które Apple udostępniło zgodnie z zapowiedziami. Aktualizacja dla iPhone’ów oraz pozostałych urządzeń wprowadza ważne poprawki związane z zabezpieczeniami. Z pewnością nie warto ich lekceważyć, bo po są to dosyć poważne błędy. Zobaczmy sobie, dlaczego nie warto wstrzymywać się z ich instalacją.

Aktualizacja iOS 16.6.1 dla iPhone’a bardzo ważna

iOS 16.6.1 to aktualizacja oprogramowania dla iPhone’a, która z pozoru wydaje się być mało istotna. Świadczy o tym chociażby jej oficjalny wykaz zmian, który widoczny jest poniżej. Oto jego treść.

To uaktualnienie zawiera ważne poprawki zabezpieczeń i jest zalecane dla wszystkich użytkowników.

Część funkcji może nie być dostępna we wszystkich regionach lub na wszystkich urządzeniach Apple. Informacje na temat zawartości uaktualnień Apple związanej z zabezpieczeniami można znaleźć na tej stronie.

aktualizacja iOS 16.6.1 Apple iPhone

Więcej szczegółów można znaleźć na stronach wsparcia technicznego Apple. W tym miejscu firma dokładniej omawia znalezione błędy. Te dotyczą aplikacji Wallet oraz funkcji ImageIO. W opisie pierwszego z nich czytamy, że przetworzenie złośliwie spreparowanego obrazu może spowodować wykonanie dowolnego kodu. W drugim czytamy o złośliwie spreparowanym załączniku mogącym spowodować wykonanie dowolnego kodu. Firma dodaje, że oba zagrożenia mogą być aktywnie wykorzystywane przez cyberprzestępców i nie tylko. I rzeczywiście tak jest.

Łatka na Pegasusa

Warto dodać, że aktualizacja iOS 16.6.1 rozwiązuje błąd, który NSO Group wykorzystywało do uruchamiania Pegasusa, czyli oprogramowania do szpiegowania, o którym niejednokrotnie było głośno. Głównie z racji wykorzystywania go do infekowania telefonów polityków, dziennikarzy czy aktywistów. Luka została usunięta i pewnie na jakiś czas z tym problemem będzie spokój.

Uaktualnienia iPadOS 16.6.1, watchOS 9.6.2 i macOS 13.5.2 też są

Apple wraz z aktualizacją iOS 16.6.1 udostępniło także uaktualnienia iPadOS 16.6.1, watchOS 9.6.2 oraz macOS 13.5.2, które również rozwiązują omawiane wyżej problemy, ale na innych urządzeniach. Z instalacją nowych poprawek z pewnością nie warto się wstrzymywać. Wszak chodzi o nasze bezpieczeństwo.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij