Udostępnij
Tweetnij

iPhone 15 Pro i przewód USB C. Apple szykuje też kabel Thunderbolt

iPhone 15 Pro oraz tańsze smartfony Apple dostaną USB C. Oczywiście w celu naładowania telefonu będzie potrzebny nowy przewód. Zebraliśmy znane informacje na ten temat. Apple prawdopodobnie dla modeli iPhone 15 Pro szykuje także kabel Thunderbolt. Ma to być jednak akcesorium, które trzeba będzie zakupić osobno.

iPhone 15 Pro oraz tańsze piętnastki wprowadzą dużą zmianę w postaci portu USB C, który zastąpi stosowane do tej pory przez Apple złącze Lightning. Oczywiście do pełni szczęścia będzie potrzebny nowy przewód czy kabel. Ten w zestawie z telefonami może jednak nie wykorzystywać w pełni możliwości telefonów. Zobaczmy sobie, co już wiadomo na ten temat.

Kolorowy przewód USB C

Apple szykuje cztery kolory obudowy smartfonów iPhone 15 Pro oraz jeszcze więcej opcji do wyboru dla tańszych modeli. Dowiadujemy się, że w zestawie z telefonami znajdzie się kolorowy kabel USB C. Ma on odpowiadać kolorystycznie obudowie telefonu. Podobnie jest w przypadku MacBooków Air, które mają zasilacze MagSafe w różnych odcieniach. Same końcówki (z wyjątkiem opcji czarnej) mają być jasne.

Apple iPhone 15 Pro USB C kabel przewód Thunderbolt

Niestety będą pewne ograniczenia, które znamy już z Lightning. Apple do smartfonów iPhone 15 zamierza dołączać przewód USB C, który nie pozwoli na zbyt szybkie przesyłanie danych. Wynika to z faktu, że kabel ma oferować transfer zgodny z protokołem USB 2.0, czyli do 480 Mbit/s (60 MB/s). W przypadku zgrywania filmów będzie to z pewnością bolączką.

Przy okazji dowiadujemy się, że kabel USB C znajdujący się w opakowaniach z telefonami iPhone 15 ma mieć długość 1,6 m i otrzyma 16 pinów. Co też ważne, nie ma być zgodny z MFi, a więc możliwe, że Apple zrezygnowało z pomysłu związanego z nadawaniem certyfikatów dla tego typu akcesoriów, choć starsze plotki zakładały coś innego.

Apple dla modeli iPhone 15 Pro szykuje kabel Thunderbolt

Samo złącze USB C w smartfonach iPhone 15 Pro ma oferować znacznie większe możliwości niż te, które zapewnia protokół 2.0. To oznacza, że możemy spodziewać się szybszego przesyłania danych. W tym celu potrzebny będzie jednak odpowiedni przewód. Kabel znajdujący się w pudełkach tego nie zapewni i dlatego Apple szykuje opcjonalne akcesorium oparte na standardzie Thunderbolt.

Apple iPhone 15 Pro USB C kabel przewód Thunderbolt
fot.: Twitter/Majin Bu

Powyżej widać nowy przewód Apple zgodny z Thunderbolt 4, który teoretycznie zapewni przesyłanie danych z prędkością do 40 Gbps. Ma on 0,8 m długości (dotychczasowy ma 1,8 m) i ma umożliwiać ładowanie o mocy do 150 W. Będzie to niestety opcjonalne akcesorium. W pudełkach ze smartfonami iPhone 15 Pro taki kabel się nie znajdzie i trzeba go będzie nabyć osobno. Ten obecny kosztuje blisko 700 zł, a więc nie będzie to mały wydatek.

Sam interfejs USB C znajdujący się w smartfonach iPhone 15 Pro ma bazować na standardzie (co najmniej) 3.2 Gen 2. Możliwe jednak, że będzie to nowocześniejszy 4, który zapewnia wspomniane przesyłanie danych z prędkością do 40 Gbps.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla poczty Gmail

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij