Udostępnij
Tweetnij

iOS 16.6 beta dostępny. Aktualizacja dla iPhone’ów wniesie pewne nowości

iOS 16.6 beta to nowa aktualizacja dla iPhone’ów, którą Apple udostępniło w ręce testerów. Uaktualnienie wprowadzi pewne nowości, choć na razie znamy niewiele z nich. Wiemy też, że instalacja deweloperskich wersji iOS 16.6 beta została nieco utrudniona i nie jest to już tak prosty proces jak kiedyś.

iOS 16.6 beta to poglądowa wersja nowego uaktualnienia dla iPhone’ów, które Apple udostępniło zgodnie z oczekiwaniami. Co nowego tu znajdziemy? Pewne nowości zostały już znalezione, ale na razie nie ma tego zbyt wiele. Instalacja poglądowych wersji oprogramowania przeznaczonych dla deweloperów jest też nieco inna w porównaniu do tego, co znamy z przeszłości.

Wśród nowości weryfikacja klucza kontaktowego iMessage

Jedną z nowości, których doszukano się w iOS 16.6 beta jest weryfikacja klucza kontaktowego iMessage. Jest to rozwiązanie, które Apple zapowiedziało już w zeszłym roku, ale do tej pory nie udało się go wprowadzić. Jest to opcja opracowana z myślą o tych użytkownikach iPhone’ów, którzy są szczególnie zagrożeni cyfrowo. Mowa o urzędnikach państwowych, aktywistach czy dziennikarzach, którzy są narażeni na różnego typu ataki cyfrowe.

Weryfikacja klucza kontaktowego iMessage powinna zostać wprowadzona w finalnej wersji iOS 16.6. W wydaniu beta doszukano się na razie stosownej opcji w ustawieniach. Jednak próba jej włączenia na razie nic nie daje. To oznacza, że Apple dopiero szykuje się do wprowadzenia takiej funkcji i trzeba będzie jeszcze nieco na nią poczekać.

Kompatybilność z iOS 17 beta

Aktualizacja iOS 16.6 beta wprowadzi także kompatybilność z nowymi systemami operacyjnymi Apple, które zostaną zaprezentowane w trakcie czerwcowego WWDC 2023. Niedługo po keynote otwierającym wydarzenie zostaną udostępnione pierwsze wersje deweloperskie. Mowa o iOS, iPadOS i tvOS z numerkami 17, jak i macOS 14 oraz watchOS 10.

Instalacja deweloperskiej aktualizacji iOS 16.6 beta utrudniona

Apple postanowiło również zmienić system instalowania poglądowych wersji swojego oprogramowania. Najpierw udostępniane są edycje deweloperskie, a potem publicznie dostępne w ramach otwartego programu pilotażowego. Jednak profile dla deweloperów często były wykorzystywane przez zwykłych użytkowników. Firma to ukróciła i instalacja deweloperskiej wersji iOS 16.6 beta wymaga podania stosownego Apple ID powiązanego z kontem, za które normalnie płaci się 99 dol./rok.

aktualizacja iOS 16.6 beta co nowego nowości Apple iPhone

Apple udostępniło też inne aktualizacje

iOS 16.6 beta to jedna z nowych aktualizacji, które Apple oddało w ręce testerów. Na tym jednak nie koniec, bo firma oddała także do testów poglądowe wydania systemów iPadOS i tvOS z numerkami 17 oraz watchOS 9.6 i macOS 13.5. Finalnych wersji tych uaktualnień spodziewajmy się dopiero za kilka tygodni. Pewnie już po czerwcowym WWDC 2023.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij