Udostępnij
Tweetnij

iPadOS 17 na wizualizacji. Tak mógłby wyglądać nowy system Apple dla iPadów

iPadOS 17 to nowy system dla tabletów iPad, który Apple zaprezentuje dopiero za kilka miesięcy. Tymczasem powstała ciekawa wizualizacja oprogramowania. Jej twórca proponuje różne zmiany, które obejmują m.in. funkcję Stage Manager czy ekran blokady. Na razie o nowościach z iPadOS 17 wiadomo bardzo niewiele.

iPadOS 17 to aktualizacja dla tabletów iPad, którą Apple pokaże światu w czerwcu. Nastąpi to w trakcie keynote otwierającego WWDC 2023. Tymczasem światło dzienne ujrzała ciekawa wizualizacja. Stworzył ją Parker Ortolani, który w przeszłości serwował nam podobne koncepty. Zobaczmy sobie, jakie zmiany proponuje autor.

Udoskonalony Stage Manager

Stage Manager to funkcja, którą tablety iPad otrzymały w zeszłym roku. Początkowo sprawiała one różne problemy. Wizualizacja iPadOS 17 autorstwa Ortolaniego zakłada różne zmiany powiązane z pracą na podzielonym ekranie. Miałoby to zapewnić bardziej spójny widok systemu oraz ułatwić dostęp do poszczególnych aplikacji.

iPadOS 17 wizualizacja Apple iPad zmiany

Tarcza Apple Pencil oraz lepszy dock i ekran startowy

iPadOS 17 mógłby wprowadzić także specjalna tarczę w trakcie pracy z ołówkiem Apple Pencil. Widzimy, że na specjalnym kole byłyby wyświetlane różne opcje, które dałyby łatwy dostęp do różnych funkcji, w tym proponowanych akcji. Następnie mamy udoskonalenia dla docka oraz ekranu startowego. Wśród nowości pojawia się nowe menu kontekstowe.

iPadOS 17 wizualizacja Apple iPad zmiany
iPadOS 17 wizualizacja Apple iPad zmiany

Menu skrótów i odświeżony ekran blokady 

Ortolani w swojej wizualizacji systemu iPadOS 17 dla iPadów proponuje także odświeżony ekran blokady. Widzimy, że jest on mocno inspirowany tym, co doskonale znamy już z iPhone’ów z iOS 16. Ma on pomieścić nawet do dziewięciu widżetów. Natomiast po prawej stronie znalazłaby się sekcja z powiadomieniami. Wygląda to bardzo ciekawie. Natomiast skróty miałyby otrzymać nowe menu kontekstowe, co miałoby ułatwić dostęp do pewnych opcji.

iPadOS 17 wizualizacja Apple iPad zmiany
iPadOS 17 wizualizacja Apple iPad zmiany

Wizualizacja iPadOS 17 z pewnością ciekawa

Wizualizacja systemu iPadOS 17 opracowane przez Parkera Orteliniego z pewnością jest ciekawa. Trudno jednak powiedzieć, ile tak naprawdę ma wspólnego z rzeczywistością. Pamiętajmy, że o nowym systemie Apple dla tabletów iPad wiadomo obecnie bardzo niewiele. Firma stara się go skrupulatnie skrywać w tajemnicy do debiutu, który odbędzie się dopiero za kilka miesięcy.

Zapowiedź na WWDC 2023

Oficjalna prezentacja iPadOS 17 odbędzie się w trakcie keynote otwierającego WWDC 2023. Dokładny termin nie jest na razie znany, ale zapewne nastąpi to w pierwszej połowie czerwca. Potem deweloperzy aplikacji otrzymają dostęp do poglądowej wersji oprogramowania. Publiczne beta testy rozpoczną się później, bo zapewne dopiero w lipcu. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na zapowiedź.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij