Udostępnij
Tweetnij

iOS 16.2 pozwalał uaktualnić architekturę aplikacji Dom. Apple wycofało zmiany

iOS 16.2 to duża aktualizacja, która wprowadziła zmiany w aplikacji Dom. Jej architektura mogła zostać uaktualniona, co zapewniało lepszą kompatybilność z urządzeniami HomeKit. Pojawiły się jednak problemy i Apple wycofało w iOS 16.2 taką możliwość. Zmiana architektury Domu nie jest obecnie wykonalna.

iOS 16.2 oraz macOS 13.1 Ventura wprowadzają istotne zmiany dla aplikacji Dom, która służy do sterowania akcesoriami zgodnymi z platformą HomeKit. To nowa architektura, która ma poprawiać wydajność i niezawodność. Niestety praktyka pokazała coś innego. Apple wycofało taką możliwość po raportach o problemach zgłaszanych przez użytkowników.

Część osób zaczęła skarżyć się na to, że po przejściu na nową architekturę w aplikacji Dom pojawiły się problemy. Związane one są z akcesoriami zgodnymi z HomeKit. Część z nich zatrzymuje się na ekranie aktualizacji, a inne na konfiguracji. Dlatego Apple wyłączyło taką możliwość w iOS 16.2 i obecnie nie jest to wykonalne.

Problemy z nową architekturą aplikacji Dom Apple rozwiąże aktualizacją dla iOS 16.2

Domyślamy się, że Apple obecnie przygląda się tym problemom i będzie próbowało nim zaradzić. Rozwiązanie zapewne zostanie wprowadzone wraz z aktualizacją w postaci iOS 16.2.1 lub podobnej. Firma raczej nie będzie z tym czekać do większego uaktualnienia z numerkiem 16.3, którego spodziewamy się dopiero za kilka tygodni.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla aplikacji Spotify

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij