Udostępnij
Tweetnij

iOS 16 — co zrobić przed instalacją nowej aktualizacji dla iPhone’ów?

iOS 16 to duża aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów. Już w poniedziałek będzie ją można instalować na telefonach. Jak wykonać ten proces i co zrobić wcześniej? W tym artykule podpowiadamy, jak prawidłowo zainstalować iOS 16 na iPhone’ach oraz jak odpowiednio przygotować się pod nadchodzącą aktualizację.

iOS 16 został kilka dni temu udostępniony przez Apple w wersji RC. To duża aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów, która wniesie mnóstwo nowości. Jak ją zainstalować i co zrobić wcześniej? Zobaczmy, jak odpowiednio przygotować własny telefon przed instalacją nowego uaktualnienia.

Te modele iPhone’ów z aktualizacją do iOS 16

iOS 16 nie będzie można instalować na wszystkich telefonach, które otrzymały uaktualnienie do piętnastki w zeszłym roku. Apple w tym roku pozbawiło wsparcia kilka starszych modeli. Są to iPhone 7 i 7 Plus oraz starsze smartfony. To oznacza, że aktualizacja będzie dostępna tylko dla iPhone’ów 8, 8 Plus oraz nowszych (X, Xs, 11, 12, 13 czy ostatnich dwóch SE), co trzeba mieć na uwadze.

Jak przygotować telefon

Przed instalacją iOS 16 trzeba przede wszystkim upewnić się, że na telefonie jest odpowiednia ilość miejsca. Do tego potrzeba kilku gigabajtów wolnej przestrzeni w pamięci. W przeciwnym wypadku zainstalowanie nowego oprogramowania zakończy się niepowodzeniem. Dlatego już teraz warto zrobić porządek w rolce aparatu czy też usunąć zbędne aplikacje.

iOS 16 RC Apple wykaz nowości

Kolejną kwestią jest kopia zapasowa. To tak na wypadek, gdyby coś poszło nie tak i zaistniała potrzeba cofnięcia się do poprzedniej wersji oprogramowania. Dlatego warto dmuchać na zimne i przed instalacją iOS 16 wykonać backup. W iCloud czy lokalnie na komputerze.

Z instalowaniem lepiej się wstrzymać

Apple udostępni iOS 16 dla wszystkich użytkowników iPhone’ów w poniedziałek i powinno nastąpić to o godzinie 19:00 naszego czasu. Czy warto instalować nowe oprogramowanie od razu? Lepiej nie, bo historia pokazuje, że dochodziło do problemów. Nawet takich, które kończyły się odzyskiwaniem telefonu poprzez komputer. Dlatego warto chwilę się wstrzymać i zobaczyć, czy wszystko jest w porządku i nie pojawiają się pierwsze raporty użytkowników związane z błędami w trakcie instalacji. Chwila cierpliwości z pewnością nie zaszkodzi.

iOS 16.1 aplikacje Apple Wallet jak zainstalować

Jak zainstalować iOS 16 na iPhonie

Jeśli wasz iPhone jest już gotowy na iOS 16, to zobaczmy, jak zainstalować nową aktualizację. W tym celu trzeba będzie udać się do sekcji Ustawienia, Ogólne i Uaktualnienia. Tutaj po chwili pojawi się informacja o dostępności nowej wersji oprogramowania. Pamiętajmy, że instalacja systemu będzie możliwa wtedy, gdy telefon będzie miał baterię naładowaną w co najmniej 50 proc. (lub 20 proc. oraz więcej i jest podłączony do ładowarki).

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods Pro

źródło: opracowanie własne

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij