Udostępnij
Tweetnij

iPadOS 16 wprowadzi nowy interfejs wielozadaniowości

iPadOS 16 to duża aktualizacja oprogramowania, którą Apple szykuje dla tabletów iPad. Zobaczymy ją w trakcie WWDC 2022, gdzie poznamy najważniejsze nowości. Dowiadujemy się, że zmiany obejmą interfejs wielozadaniowości. To oznacza, że wraz z iPadOS 16 pojawi się odświeżony multitasking.

iPadOS 16 zostanie zapowiedziany wraz z innymi systemami Apple w trakcie czerwcowego WWDC 2022. Tam zobaczymy m.in. iOS 16. Niedługo po keynote ruszą beta testy. Tymczasem nowe oprogramowanie dla iPadów ma wprowadzić zmiany obejmujące wielozadaniowość. Firma planuje przeprojektować interfejs tej funkcji.

iPad już teraz pozwala na pracę z dwoma aplikacjami na podzielonym ekranie. Oferuje także widok multitaskingu. Wraz z aktualizacją iPadOS 16 interfejs obejmujący wielozadaniowość ma zostać odświeżony. Takie informacje przekazał Mark Gurman, który w przeszłości serwował nam sprawdzone informacje z obozu Apple. Szczegółów jednak nie podał.

Aktualizacja iPadOS 16 we wrześniu

iPadOS 16 to duża aktualizacja oprogramowania dla tabletów iPad, która wprowadzi więcej nowości. Apple rzekomo chce przeprojektować powiadomienia. Jednak sam interfejs użytkownika nie ma ulec większym zmianom. Spodziewajmy się tego samego UI, które nie zmieniło się mocno od czasów iOS 7 sprzed blisko dekady. Finalne uaktualnienie zostanie udostępnione dla wszystkich użytkowników we wrześniu.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij