Udostępnij
Tweetnij

iOS 15 ograniczy możliwości Siri w aplikacjach firm trzecich

iOS 15 wprowadzi nowości, ale też ograniczenia. Te drugie obejmują aplikacje i Siri. Apple wraz z aktualizacją iOS 15 wytnie część komend z SiriKit.

iOS 15 to duża aktualizacja dla iPhone’ów, która obecnie znajduje się na etapie beta testów. Wniesie sporo nowości. Jednak przy okazji pojawią się pewne ograniczenia, które powiązane są z Siri. Apple wprowadzi je w SiriKit, o czym poinformowało na stronie dla deweloperów. Przez to aplikacje stracą w powiązaniu z wirtualną asystentką pewne możliwości.

Apple wyjaśnia, że aktualizacja iOS 15 wytnie część z dostępnych komend dla Siri, które obsługiwane są obecnie przez aplikacje firm trzecich. W ten sposób nie będzie można na przykład zarezerwować przejazdu z Uberem, co obecnie jest możliwe. Pełny wykaz poleceń, które znikną, znajduje się w linku źródłowym.

ioS 15 Siri SiriKit Apple aplikacje

Aktualizacja iOS 15 wprowadzi też nowe możliwości dla Siri

Wspomniane cięcia to jedno, ale Apple wraz z iOS 15 wprowadzi także pewne usprawnienia dla Siri. W iPhone’ach Xs/Xr i nowszych przetwarzanie poleceń będzie odbywać się na urządzeniu, co przyspieszy reakcje. Następnie mamy prostsze współdzielenie zawartości czy wsparcie dla trybu offline.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij