Udostępnij
Tweetnij

Apple w iPadOS 15 wprowadziło możliwość otwierania plików z Windows

iPadOS 15 beta zawiera także udoskonalenia dla aplikacji Pliki. Apple dodało wsparcie NTFS. Tak więc iPady z iPadOS 15 mogą odczytywać pliki spod Windows.

iPadOS 15 beta to poglądowa aktualizacja dla iPadów, którą Apple udostępniło już deweloperom aplikacji. Wprowadza ona sporo nowości. Pewne z nich obejmują także aplikację Pliki. W niej dodano m.in. wsparcie dla formatu NTFS, który znamy z Windows.

Apple już wcześniej dodało wsparcie dla NTFS w systemie operacyjnym macOS dla komputerów Mac. Dzięki temu mogą one odczytywać pliki pochodzące z partycji utworzonych pod Windows. Podobną nowość wprowadza teraz iPadOS 15. Choć trzeba mieć na uwadze, że dotyczy to tylko odczytu danych. Nie można ich modyfikować, przenosić czy usuwać.

Pliki z iPadOS 15 beta to nie tylko wsparcie dla NTFS

Apple w aplikacji Pliki z systemu iPadOS 15 beta dodało też inne nowości. Tu na pewno warto wspomnieć o nowym wskaźniku postępu, który wyświetla się w momencie kopiowania czy przenoszenia danych. Można też wybierać wiele elementów jednocześnie. Możliwe to jest z użyciem gestu kliknij i przeciągnij na podłączonym do iPada gładziku.

Przeczytaj także: 5 wskazówek dla użytkowników iPhone’ów

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij