Udostępnij
Tweetnij

Apple w tym roku pozwoli na iPhone’ach zmienić domyślną przeglądarkę i klienta pocztowego

iOS 14 to aktualizacja dla iPhone’ów, którą zobaczymy na WWDC 2020. Tymczasem dowiadujemy się, że Apple pozwoli zmienić Safari i Mail na inne aplikacje. Do tej pory nie można tego było zrobić, ale wraz z iOS 14 będzie to w końcu możliwe. Oczywiście, pod warunkiem, że gigant nie wycofa się z tego pomysłu.

iOS 14 to  aktualizacja, która rzekomo ma trafić na te same modele, które dostały „trzynastkę” w 2019 roku. Apple ujawni listę zgodnych iPhone’ów na WWDC 2020, gdzie nowe oprogramowanie zostanie zaprezentowane. Tymczasem Bloomberg uzyskał pewne informacje o planach giganta z Cupertino i te wiążą się z możliwością zmiany Safari i Mail na inne aplikacje w roli domyślnych.

Jak dobrze wiemy, Safari i Mail to przeglądarka i klient pocztowy, które pozostają domyślnymi na telefonach Apple i nie można ich zmienić na inne. Oczywiście, zainstalować się je da, ale nigdy nie będą domyślnymi dla przeznaczonych akcji. Wraz z iOS 14 ma to w końcu ulec zmianie. Plany mogą wynikać z krytyki, z którą spotkał się gigant z Cupertino w związku z praktykami utrudniającymi wybór innych programów na domyślne.

iOS 14 kiedy premiera WWDC 2020 Apple iPhone Mail Safari aplikacje domyślne

iOS 14 z zapowiedzią na WWDC 2020

iOS 14 zostanie zaprezentowane w trakcie konferencji WWDC 2020. To oznacza, że zapowiedź odbędzie się najpewniej na początku czerwca. Dokładny termin wydarzenia na razie nie jest znany. Powinniśmy go jednak poznać w niedługim czasie. Tego samego dnia Apple pochwali się także systemami macOS 10.16, tvOS 14, iPadOS 14 oraz watchOS 7. Niedługo po zapowiedzi oprogramowanie trafi w ręce deweloperów.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij