Udostępnij
Tweetnij

Google znalazło pięć luk w iPhone’ach. Apple załatało większość w iOS 12.4

Google zdołało w ciągu ostatnich miesięcy znaleźć luki w oprogramowaniu iPhone’ów. Łącznie jest to pięć dziur, z czego Apple większość załatało w iOS 12.4. Jednak okazuje się, że nie wszystkie. Jedna luka ciągle pozostaje i może zostać wykorzystana do przeprowadzenia ataku na iPhone’y. Apple pewnie załata ją na dniach.

Google zdołało znaleźć w oprogramowaniu iPhone’ów pięć dziur związanych z bezpieczeństwem. iOS 12.4, który Apple udostępniło kilka dni temu, zawiera rozwiązanie czterech z problemów. Jednak jeden cały czas pozostaje aktywny. Jednak od znalezienia bugów upłynęły już trzy miesiące. Dlatego informacje o lukach zostały ujawnione już teraz. Pomimo tego, że jedna z dziur pozostała bez poprawki.

Apple iOS 12.4 iPhone macOS 10.14.6 tvOS 12.4 watchOS 5.3 aktualizacja co nowego luki błędy bezpieczeństwo Google

Pierwsze dwie dziury, które Apple już załatało w iOS 12.4, opisane zostały w biuletynach w CVE-2019-8647 oraz CVE-2019-8662. Dotyczą iMessage i pozwalały na iPhone’ach na zdalne wykonanie kodu. W konsekwencji oprogramowanie telefonów mogło być zawieszane. Kolejne dwa błędy opisano w biuletynach CVE-2019-8660 oraz CVE-2019-8646. Jedna luka pozostaje niezałatana.

Apple wie o kolejnym zagrożeniu i pewnie załata je w iPhone’ach w iOS 12.4.1

Prawdopodobnie w niedługim czasie zostanie udostępniona aktualizacja do iOS 12.4.1. Spodziewajmy się, że w tej wersji zostanie usunięta ostatnia luka, którą znalazło Google. Apple wie o tym błędzie już od jakiegoś czasu i zapewne pracuje nad odpowiednią poprawką.

Przeczytaj także: Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

źródło: Chromium

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij