Udostępnij
Tweetnij

Apple Watch to „dziecko” Jony’ego Ive’a. Apple początkowo liczyło na lepszą sprzedaż

Jony Ive, który opuścił giganta z Cupertino, był ojcem zegarka Apple Watch. Wiele osób w firmie było przeciwnych miniaturyzacji iPhone’a, ale szef projektantów mocno naciskał na ten produkt. Jony Ive spędził wiele czasu przy projektowaniu smartwatcha. Jednak Apple Watch początkowo nie sprzedawał się tak dobrze, jak chciała tego firma.

Jony Ive w zeszłym tygodniu poinformował, że po latach opuszcza giganta z Cupertino. Do ciekawych informacji dotarli dziennikarze The Wall Streat Journal. Związane są one ze smartwatchem Apple Watch. To właśnie główny projektant naciskał na prace związane z zegarkiem.

Jony Ive jest w zasadzie ojcem zegarka Apple Watch. Wielu wyższych rangą pracowników firmy z Cupertino było przeciwnych temu pomysłowi. Mówili, że miniaturyzacja iPhone’a nie jest dobrym zamysłem. Mimo to, smartwatch powstał i zadebiutował w 2014 roku. Jednak początkowo nie sprzedawał się tak dobrze, jak chciał tego producent. Liczono na sprzedaż 40 mln sztuk w pierwszym roku. Tymczasem zegarek znalazł wtedy cztery razy mniej klientów.

Jony Ive Apple Watch 5 project szef

Jony Ive spędził wiele czasu na pracach przy zegarku Apple Watch

Z informacji przekazanych przez The Wall Street Journal wynika, że Jony Ive spędził naprawdę dużo czasu przy projektowaniu zegarka. Był mocno zaangażowany w prace nad smartwatchem Apple Watch. Doglądał codziennie zespół, który pracował nad oprogramowaniem. Prostokątny projekt zegarka był jego pomysłem.

Po tym, jak Apple Watch trafił do sprzedaży, Jony Ive powiedział do Tima Cooka, że chce odsunąć się od codziennych obowiązków z zakresu zarządzania. Prawdopodobnie smartwatch z watchOS był już ostatnim projektem, w który tak mocno się zaangażował. W tym roku szef projektantów postanowił założyć własną firmę.

Przeczytaj także: iOS 13 beta – ciekawe funkcje, które warto znać

źródło: The Wall Street Journal

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij