Udostępnij
Tweetnij

Foxconn: Apple powinno przenieść produkcję iPhone’ów poza Chiny

Terry Gou, który jest założycielem firmy Foxconn przekazał, że Apple rzeczywiście powinno przenieść produkcję iPhone’ów poza Chiny. To głównie tam składane są smartfony z iOS. Jednak wojna handlowa, którą Stany Zjednoczone wypowiedziały Chinom, na pewno nie oznacza nic dobrego dla Apple. Firma Tima Cooka wcześniej pytała Foxconn o takie opcje.

Terry Gou jest założycielem firmy Foxconn. Jednak ustąpił z miejsca prezesa, aby móc kandydować na prezydenta Tajwanu. Teraz zabrał głos w sprawie produkcji iPhone’ów, które składane są w Chinach. Według szefa firmy Apple powinno rzeczywiście przenieść składanie telefonów z iOS poza Państwo Środka.

Jak dobrze wiemy, rząd Donalda Trumpa wypowiada wojnę handlową Chinom i to ma wiązać się z wysokimi podatkami nałożonymi na produkty importowane z Państwa Środka. Jak dobrze wiemy, nie ominie to także Apple i jego produkcji iPhone’ów. Te składane są głównie w chińskich fabrykach, a więc ich importowanie do Stanów Zjednoczonych będzie wiązało się z cłem.

Założyciel Foxconnu chce, aby Apple przeniosło produkcję iPhone’ów do Tajwanu

Tak, oczywiście, Terry Gou ma tu także swój interes. Przeniesienie produkcji iPhone’ów nie będzie takie proste, ale szef Foxconnu proponuje Tajwan, co w zasadzie nie powinno dziwić. To zresztą firma, która wywodzi się właśnie z tego kraju. Foxconn zapewne też chce przenieść produkcję poza Chiny, bo w przeciwnym wypadku może dostawać od Apple mniejsze zlecenia. Nowe podatki zostaną przerzucone na klientów i to spowoduje wzrost ceny iPhone’ów. Ich sprzedaż zacznie maleć, a więc nie będzie potrzeby produkować ich w takich ilościach, jak obecnie.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij