Udostępnij
Tweetnij

Apple Watch z watchOS 6 pozwoli usuwać aplikacje Apple

Apple Watch we wrześniu dostanie watchOS 6, który obecnie znajduje się w fazie beta. Co ciekawe, aktualizacja pozwoli usuwać wbudowane aplikacje. Ma to być tak proste, jak w przypadku iPhone’ów z iOS. Apple w końcu umożliwi się pozbycia wielu własnych aplikacji, których na smartwatchach wiele osób po prostu nie używa.

watchOS 6 to najnowsza aktualizacja dla smartwatchy Apple Watch, która na razie znajduje się w fazie beta testów. Teraz dowiadujemy się, że wraz z tym uaktualnieniem dla zegarków pojawi się możliwość usuwania wbudowanych aplikacji. Obecnie można usuwać te, które pochodzą z App Store. Robi się to standardowym gestem, który wywołuje ikonki (x) na tarczy.

Co prawda, kasując aplikacje firmy z Cupertino na iPhone’ach, automatycznie pozbywaliśmy się ich odpowiedników na zegarkach Apple Watch. Część z nich jednak nie ma wspólnej części z iOS, jak chociażby radio. Dlatego nie można ich się było pozbyć w ogóle. To ma ulec zmianie wraz z premierą watchOS 6, czyli dopiero za kilka miesięcy.

watchOS 6 Apple Watch opinie kiedy premiera na jakie zegarki

Apple Watch dostanie watchOS 6 we wrześniu

Wiemy, że watchOS 6 zostanie udostępniony w finalnej wersji na zegarki Apple Watch we wrześniu tego roku. Tak więc wraz z iOS 13 dla iPhone’ów, który też znajduje się obecnie na etapie beta testów. Dokładna data nie jest jeszcze znana. Powinniśmy ją jednak poznać w trakcie wrześniowej konferencji firmy z Cupertino, gdzie zostaną pokazane nowe modele telefonów z iOS.

watchOS 6 dla Apple Watch wprowadzi także nowe aplikacje, w tym dedykowany sklep App Store. Pozwoli on instalować aplikacje z pominięciem iPhone’a. W wersjach beta dostępnych na razie dla deweloperów aplikacji kasować się nie da. Taka opcja powinna pojawić się w finalnej wersji oprogramowania.

Przeczytaj także: Google Maps – triki i funkcje, które warto znać

źródło: Techcrunch

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij