Udostępnij
Tweetnij

iOS 13: co nowego w tej aktualizacji Apple dla iPhone’ów?

iOS 13 został zaprezentowany dziś w trakcie WWDC 2019. To duża aktualizacja oprogramowania iPhone’ów i iPadów. Co nowego w niej znajdziemy? Całkiem sporo, bo Apple dodało m.in. dark mode, przebudowało powiadomienia i wprowadziło wiele więcej. iOS 13 beta zostanie udostępniony jeszcze dziś deweloperom.

iOS 13, zgodnie z zapowiedziami i przeciekami, został dziś zaprezentowany przez Apple w trakcie keynote otwierającego WWDC 2019. Nowości w nadchodzącej aktualizacji oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów będzie całkiem sporo. Zobaczmy, co nowego wprowadza nowa wersja. Dark mode to nie wszystko.

Co nowego w iOS 13

iOS 13 wprowadza systemowy dark mode, na który Apple użytkownikom iPhone’ów kazało czekać naprawdę długo. Można go aktywować bezpośrednio z centrum sterowania. Następnie mamy przebudowane powiadomienia oraz liczne udoskonalenia z zakresu prywatności. Pojawi się m.in. opcja Zaloguj się z Apple, która odetnie dostęp do danych.

Apple iOS 13 beta co nowego iPhone ipad WWDc 2019 Apple iOS 13 beta co nowego iPhone ipad WWDc 2019

iOS 13 wprowadza także nowe opcje dla edycji zdjęć portretowych, a aplikacja Zdjęcia zostanie nieco przeprojektowana. Możliwa będzie edycja filmów z użyciem wielu narzędzi. Są też nowości dla Memoji, w tym nowe opcje personalizacji animowanych awatarów. Następnie mamy nowe Mapy. Co bardzo ważne, zostanie mocno zredukowana paczek z App Store. Aplikacje mają ważyć do 50% mniej, a w przypadku aktualizacji dojdzie nawet do 60% redukcji rozmiarów. Oczywiście, będzie też znacznie więcej pomniejszych udoskonaleń i usprawnień, dla których dziś na WWDC 2019 po prostu zabrakło czasu. Niedługo zostana udostępnione bety i wtedy poznamy więcej zmian i nowości.

Apple udostępni iOS 13 użytkownikom iPhone’ów we wrześniu

iOS 13 beta zostanie udostępniony deweloperom aplikacji jeszcze dziś. Później w tym miesiącu użytkownicy iPhone’ów będą mogli dołączyć do Apple Beta Software Program i w ten sposób brać udział w publicznych testach. Jednak na finalne wydanie poczekamy sobie do września. System zostanie udostępniony niedługo po premierze nowych telefonów.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij