Udostępnij
Tweetnij

iOS 12.2 do pobrania. Apple udostępnia też macOS 10.14.4 i tvOS 12.2

iOS 12.2 to najnowsza aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów, którą udostępniło dziś Apple. Jej premiera zbiega się z wydaniem macOS 10.14.4 i tvOS 12.2, które też już można pobierać. iOS 12.2 wprowadza pewne nowości. Wśród nich Apple dodało m.in. nowe Animoji i wsparcie dla AirPlay 2 w telewizorach. Na watchOS 5.2 trzeba czekać.

iOS 12.2 zgodnie z zapowiedziami, jest już dostępne do pobrania. To większa aktualizacja oprogramowania iPhone’ów i iPadów, która wprowadza pewne nowości. Wśród nich są nowe Animoji i nie tylko. Szerzej na ten temat wspominał wam wczoraj Dawid we własnym artykule. Dziś Apple udostępnia także systemy macOS 10.14.4 i watchOS 5.2. Aktualizacja: watchOS 5.2 jednak ciągle nie ma, ale pewnie pojawi się w niedługim czasie.

iOS 12.2 – co nowego

System iOS 12.2 dodaje cztery nowe Animoji. To uaktualnienie zawiera także poprawki błędów i udoskonalenia.

Animoji

 • Cztery nowe Animoji (sowa, dzik, żyrafa i rekin) są dostępne na iPhonie X i nowszych oraz iPadzie Pro (12,9‑calowym 3. generacji i 11‑calowym).

AirPlay

 • Dedykowane przyciski w centrum sterowania i na zablokowanym ekranie pozwalają łatwo sterować telewizorem.
 • Wielozadaniowość AirPlay w obsłudze wideo pozwala przeglądać inne aplikacje oraz odtwarzać lokalnie na urządzeniu inne krótkie materiały audio i wideo bez przerywania pracy AirPlay.
 • Urządzenia docelowe AirPlay są teraz grupowane według typu zawartości, co pozwala szybciej znajdować żądane urządzenia.

Apple Pay

 • Klienci Apple Pay Cash mogą teraz przesyłać środki na swoje konta bankowe, używając kart debetowych Visa.
 • Aplikacja Wallet wyświetla teraz obciążenia i uznania konta Apple Pay bezpośrednio pod kartą.

Czas przed ekranem

 • Czas bez urządzenia można teraz konfigurować dla każdego dnia tygodnia z osobna.
 • Nowy przełącznik pozwala łatwo włączać i wyłączać tymczasowe limity aplikacji.

Safari

 • Logowanie w witrynach następuje teraz automatycznie po użyciu funkcji automatycznego wypełniania haseł.
 • Przed wczytaniem niezaszyfrowanej strony www wyświetlane jest teraz odpowiednie ostrzeżenie.
 • Obsługa zdezaktualizowanego standardu Do Not Track została usunięta, aby zapobiec użyciu nagłówka DNT jako zmiennej znakowania; ochronę przed śledzeniem poza witryną zapewnia teraz domyślnie funkcja Intelligent Tracking Prevention.
 • Zapytania w inteligentnym polu wyszukiwania można teraz modyfikować, stukając w strzałki obok sugestii wyszukiwania.

Apple Music

 • Na karcie Przeglądaj w Apple Music jest teraz wyświetlanych więcej komentarzy redakcyjnych, które ułatwiają odkrywanie nowej muzyki, list utworów i innych materiałów.

AirPods

 • System jest teraz zgodny ze słuchawkami AirPods (2. generacji).

Uaktualnienie zawiera także poprawki błędów i udoskonalenia. W tym uaktualnieniu:

 • dodano indeks jakości powietrza w aplikacji Mapy w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz w Indiach;
 • dodano w Ustawieniach informację na temat pozostałego czasu objęcia urządzenia gwarancją;
 • wprowadzono ikonę „5G E” wyświetlaną na iPhone’ach 8 i nowszych oraz iPadach Pro (12,9-calowych 3. generacji i 11-calowych) wskazującą, że użytkownicy znajdują się w zasięgu sieci 5G Evolution firmy AT&T;
 • poprawiono jakość nagrań audio w aplikacji Wiadomości;
 • poprawiono stabilność i wydajność współpracy pilota Apple TV z urządzeniami iOS;
 • usunięto problem, w wyniku którego część nieodebranych połączeń nie była wyświetlana w centrum powiadomień;
 • rozwiązano problem, w wyniku którego plakietka na ikonie aplikacji Ustawienia mogła być wyświetlana, mimo że użytkownik nie miał w niej żadnych czynności do wykonania;
 • rozwiązano problem na ekranie Ustawienia > Ogólne > iPhone (pamięć), w wyniku którego wielkość części dużych aplikacji, kategorii Systemowe i kategorii Inne na pasku mogła być wyświetlana nieprawidłowo;
 • usunięto problem, który mógł powodować automatyczne odtwarzanie notatek głosowych po połączeniu z urządzeniem Bluetooth w samochodzie;
 • rozwiązano problem, w wyniku którego aplikacja Dyktafon mogła okresowo uniemożliwiać zmianę nazwy nagrania.

iOS 12.2 możecie zainstalować na iPhone’ach (począwszy od modelu 5s) i nowszych iPadach. Oczywiście, również na ostatnim iPodzie touch. Chcąc to zrobić trzeba tylko udać się do sekcji Ustawienia, Ogólne i Uaktualnienia. Pamiętając o tym, że aktualizacja może zostać pobrania tylko po nawiązaniu połączenia z siecią Wi-Fi. Apple nie pozwala na pobieranie takich uaktualnień z użyciem transmisji danych komórkowych.

iOS 12.2 beta 2 co nowego Apple nowe Animoji iPhone macOS 10.14.4 tvOS 12.2 watchOS 5.2

Pamiętajcie też, że iOS 12.2 zainstalujecie na iPhone’ach i iPadach tylko wtedy, gdy bateria urządzenia będzie naładowana w co najmniej 50%. Ewentualnie, sprzęt musi być podłączony do ładowarki. Apple informacje o rozwiązanych problemach z zakresu bezpieczeństwa opublikuje, już standardowo, na tej stronie. Czas na aktualizację.

Wraz z iOS 12.2 debiutują też tvOS 12.2 i macOS 10.14.4

Dziś fani produktów Apple będą mieli co robić. Poza iOS 12.2 udostępniono także aktualizacje do macOS 10.14.4 i tvOS 12.2. Wszystkie z nich również czekają na pobranie w miejscach, gdzie zazwyczaj to robicie. W przypadku Maców lepiej na początku wykonać backup. Tak na wszelki wypadek, gdyby coś poszło nie tak. watchOS 5.2 na razie nie został wydany.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij