Udostępnij
Tweetnij

iPhone Xs Max najpopularniejszy w USA. Xiaomi i Huawei zyskali w Europie

iPhone Xs Max to niezwykle drogi smartfon i ma tego świadomość nawet Apple. Jak się okazało, telefon ten, wraz z modelami Xr oraz X, są najpopularniejszymi telefonami w Stanach Zjednoczonych. W Europie wciąż umacnia się natomiast pozycja Huawei, który ostatnio miał wiele problemów. Świetnie radzi sobie również Xiaomi.

Apple ma się dobrze – mówią jedni analitycy, drudzy zaś uważają, że przyszedł czas na powolny spadek dochodów firmy. Teraz do głosu doszło Kantar Wordpanel, które opiera się o panel konsumencki. Badania mówią, że Huawei i Xiaomi mają się całkiem dobrze, natomiast smartfony iPhone Xs Max, Xr i X zdominowały rynek w Stanach Zjednoczonych.

Najnowsze dane dotyczące smartfonów opracowane w okresie od października do grudnia 2018 roku pokazują, że niedawne kontrowersje i podejrzenia szpiegowskie miały minimalny wpływ na europejską działalność Huawei. Drugi co do wielkości dostawca smartfonów na świecie wciąż prężnie się rozwija. Szczególny wzrost ma w Europie. Poza Chinami sprzęty te sprzedają się znakomicie. To samo dotyczy urządzeń Xiaomi. Chińska firma rozpoczęła ostatnio sprzedaż swoich urządzeń w takich krajach jak Hiszpania, Włochy i Francja. Dzięki temu klasyfikuje się już na czwartej pozycji pod względem sprzedaży smartfonów w Europie.

iPhone Xs Max od Apple niezwykle popularny również w Chinach, gdzie wciąż króluje Huawei i Xiaomi

Samsung wciąż ma potężne udziały w rynku smartfonów w Europie. Jak podaje Kantar, ponad 75% wszystkich urządzeń na świecie to już telefony z systemem Android. Samsung ma na to dość duży wpływ. Kantar zbadał również, że na Starym Kontynencie zmniejsza się udział procentowy sprzętów z iOS. Okazuje się jednak, iż zupełnie odwrotnie przedstawia się sytuacja w Stanach Zjednoczonych. Tam iOS zwiększył ostatnio swój udział w rynku. iPhone Xs Max, jak podają badania, jest najpopularniejszym smartfonem w USA. Za nim idą modele Xr oraz X. Jak się okazuje, iPhone Xs Max sprzedaje się również fenomenalnie w Chinach, gdzie zajął 4 miejsce pod względem najpopularniejszych modeli telefonów.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

Źródło: PhoneArena

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij