Udostępnij
Tweetnij

iOS 12.1 zwalnia smartfony iPhone X, 8 i 8 Plus. Apple mówiło niedawno coś innego

iOS 12.1 przynosi niemiłą niespodziankę dla użytkowników smartfonów iPhone X oraz iPhone 8 i 8 Plus. Aktualizacja wprowadza na tych modelach throttling, czyli telefony są zwalniane, gdy ich bateria jest w nienajlepszej kondycji. Apple wcześniej tłumaczyło, że te modele smartfonów mają poprawione akumulatory i powinny być bardziej odporne na te problemy.

iOS 12.1 został udostępniony wcześniej w tym tygodniu. System wprowadza funkcję Kondycja baterii na kolejnych modelach telefonów Apple. Tym razem są to smartfony z zeszłego roku, czyli iPhone X oraz iPhone 8 i 8 Plus. Tak, po roku od premiery te modele też dotknął throttling, czyli urządzenia będą programowo zwalniane, gdy ich bateria nie będzie w dobrym stanie.

O zwalnianiu iPhone’ów głośno było w zeszłym roku, gdy Apple przyznało się, że rzeczywiście dopuszcza się takich praktyk. Dotyczyło to wszystkich modeli od „szóstek” do „siódemek” z 2016 roku włącznie. Modele iPhone X, 8 i 8 Plus miały już dostać udoskonalone baterie, co twierdziła wtedy firma z Cupertino, które miały uchronić je przed zwalnianiem. Tak było w teorii.

iPhone X naprawa iFixit iOS 12.1 throttling zwalnianie iPhone 8 Plus Apple

Niestety, pomimo wcześniejszych deklaracji Apple, okazuje się, że iOS 12.1 wprowadza zwalnianie także na iPhone’ach 8, 8 Plus i X z zeszłego roku. To oznacza, że telefony z bateriami ze słabą kondycją będą programowo zwalnianie, gdy nie akumulator nie będzie w stanie obsłużyć szczytowego zapotrzebowania na moc. Oczywiście, można tym zarządzać. Jak to zrobić?

Kondycja baterii to funkcja, której szukacie

Jeśli zauważycie, że wasz iPhone X, 8 czy 8 Plus działa wolniej, to możecie udać się do ustawień akumulatora. Tam znajdziecie funkcję o nazwie Kondycja baterii. Tutaj dowiecie się, w jakim stanie jest bateria waszego telefonu i czy będzie on zwalniany. Tu też można wyłączyć funkcję, ale trzeba będzie się liczyć z tym, że może dojść do niespodziewanych restartów telefonu.

Apple na własnych stronach wsparcia technicznego tłumaczy jednak, że zwalnianie w przypadku wyżej wymienionych modeli smartfonów nie powinno być zbyt duże. Jest to właśnie zasługa poprawionych akumulatorów. Możliwe więc, że w trakcie codziennej pracy z telefonem nawet tego nie odczujecie.

Przeczyta także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Tak go dodasz we własnym telefonie

źródło, fot.: iFixit

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij