Udostępnij
Tweetnij

WhatsApp z reklamami – to już pewne

WhatsApp jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Już od jakiegoś czasu krążyły plotki o tym, że aplikacja otrzyma reklamy, jednak nic nie zostało oficjalnie potwierdzono. Dopiero teraz Chris Daniels potwierdził, że taka rzecz faktycznie będzie miała miejsce. Reklamy będą podobne do tych na Facebooku.

WhatsApp wciąż się zmienia i modyfikuje. Od jakiegoś czasu krążą informacje, że pojawią się w nim reklamy. Teraz już oficjalnie potwierdzono, że wieści są prawdziwe. Sprawę opisał sam Chris Daniels, który przekazał taką informację. Reklamy mają się pojawiać w zakładce Statusu.

WhatsApp otrzyma reklamy w zakładce Statusu już niedługo, ale nie zapowiedziano, kiedy dokładnie to nastąpi. Wiadomo jedynie, że będą to reklamy sprężone z algorytmami dostępnymi również w serwisie Facebook. Oznacza to, że zobaczymy prawie takie same reklamy w obu serwisach, jak również w Messengerze.

Jak można się domyślić, niewielu użytkowników cieszy taki fakt. Wielu z nich wyraziło swoją dezaprobatę odnośnie wprowadzanych zmian na Reddicie. Sugerują, żeby przenieść się do innych komunikatorów, takich jak chociażby Telegram. Kłopot w tym, że z Telegrama czy innych, podobnych komunikatorów nie korzysta 1,5 miliarda użytkowników, jak to jest w przypadku WhatsAppa.

Reklamy w WhatsApp dopiero w przyszłym roku

Można przesiąść się zawsze na wspomnianego Messengera, ale tam już czeka na nas masa reklam. Niektórzy zasugerowali, by wprowadzić system opłat, by przykładowo za 1 dolara rocznie można było pozbyć się irytujących materiałów marketingowych. Zmiana nie jest jeszcze wprowadzona. Pojawi się one prawdopodobnie dopiero na początku przyszłego roku.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida

Źródło: Outlook India

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij