Udostępnij
Tweetnij

Play udostępnia VoLTE dla iPhone’ów

Play udostępnił w końcu usługę VoLTE, czyli Voice over LTE. Posiadacze iPhone’ów otrzymują powoli powiadomienia push, które informują o zmianach ustawień operatora. Po ich zaakceptowaniu włączamy nową opcję. Jeśli zignorujemy to powiadomienie, pojawi się ono ponownie. Można też opcję włączyć w Ustawieniach.

Play od kilku dni rozsyła powiadomienia push na smartfony iPhone swoich klientów. W wiadomości można znaleźć informację o zmianach ustawień operatora. Kiedy je zaakceptujemy, włączymy tym samym nową opcję w sieci – VoLTE, czyli Voice over LTE.

VoLTE można uruchomić poprzez wspomniany komunikat na iPhone’ach. Jeśli jednak zignorujemy powiadomienie, możemy się spodziewać, że pojawi się ono ponownie. Można tę opcję również uruchomić z poziomu ustawień. Najpierw należy wybrać opcję Ustawienia, następnie Ogólnie. Wspomniane modyfikacje znajdziemy pod zakładką To urządzenie.

play volte iPhone

Play udostępnia VoLTE na iPhone’ach, ale Android też w planach

VoLTE to technologia, która wykorzystuje do połączeń sieć LTE. Docenią ją ci, którzy wykonują dużo połączeń telefonicznych w ciągu dnia, co przekłada się na szybsze zużywanie baterii. Dzięki szybszemu zestawianiu połączeń oraz unikaniu efektu fallback (przełączenia z sieci LTE do 3G) zużycie energii zmaleje. W niektórych przypadkach nawet o kilka procent. Jakość tak nawiązanego połączenia jest przede wszystkim lepsza. Połączenie jest też nawiązywane znacznie szybciej. W Polsce taką technologię wprowadziło wcześniej między innymi T-Mobile.

Play udostępnia wspomniane zmiany aktualnie jedynie na smartfonach iPhone. Operator współpracuje również z firmami zajmującymi się produkcją telefonów z Androidem. Na liście jest między innymi Samsung oraz LG. Wkrótce zatem telefony tych firm powinny otrzymać nową funkcję.

Zobacz również: Najlepsze gry na iOS i Androida – kwiecień 2018

Źródło: YouTube

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij