Udostępnij
Tweetnij

Apple działa w 100% dzięki energii odnawialnej

Apple od dawna stara się, by firma działała w 100% dzięki energii odnawialnej. Teraz nowy raport stwierdza, że tak właśnie się stało. Dotyczy to jednak jedynie zakładów giganta, w tym siedziby głównej w Cupertino. Gigant zdołał jednak przekonać łącznie 23 inne firmy do podążania tą drogą, by również w 100% korzystały z energii odnawialnej.

Apple od kilku lat obiecuje całkowicie przenieść się na energię odnawialną. Jesienią 2016 roku firma dołączyła do globalnej inicjatywy o nazwie RE100. Przedstawiciele firmy twierdzili, że celem jest działanie firmy w 100% na energii odnawialnej. Wydaje się, iż w końcu się to udało.

Zgodnie z komunikatem prasowym firmy, zakłady giganta z Cupertino działają całkowicie na energii odnawialnej. Dotyczy to centrów danych, nowej siedziby Apple Park, sklepów detalicznych i innych obiektów rozmieszczonych w 43 krajach. 100-procentowy wskaźnik dotyczy jednak tylko zakładów giganta, a nie jego różnych partnerów. Jednak gigant przekonał łącznie 23 inne firmy do tego, by podążały tymi śladami i również w 100% przeszły na energię odnawialną.

Apple nie spocznie na laurach

Apple od lat inwestuje w farmy słoneczne i wiatrowe w pobliżu wielu centrów danych, a także w innych swoich budynkach, takich jak Apple Park. W sumie firma realizuje 25 projektów odnoszących się energii odnawialnej na całym świecie. Jest w stanie wytworzyć 626 megawatów mocy. To jednak nie koniec planów. Gigant ma zamiar ruszyć z 15 innymi projektami w 11 krajach. Cel? Wyprodukowanie 1,4 gigawata mocy.

Firma miała wiele problemów związanych z ekologią. Greenpeace niejednokrotnie sytuował giganta na dole swojej listy wśród najbardziej ekologicznych firm. Zaczęło się to zmieniać w 2007 roku, kiedy to Steve Jobs postanowił udostępnić raport obiecując przy tym, że jego firma będzie od tamtej pory bardziej ekologiczna. I tak się stało.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na iOS – marzec 2018

Źródło: Informacja prasowa

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij