Udostępnij
Tweetnij

iOS 11.3 już na dniach, ale Apple ma w planach także iOS 11.4

iOS 11.3 to nadchodzą aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów, którą Apple udostępni zapewne na dniach. Tymczasem dowiadujemy się, że jeszcze przed „dwunastką” pojawi się iOS 11.4. W tej wersji systemu zostanie dodane wsparcie dla ClassKit, który zapowiedź miał wczoraj na konferencji w Chicago.

iOS 11.3 beta został udostępniony pod koniec stycznia. Apple w rzeczywistości już finalizuje prace nad tym systemem i wiemy, że będzie to największa aktualizacja dla „jedenastki”. Niedługo, bo na początku czerwca odbędzie się zapowiedź systemu z numerkiem 12. Tymczasem czeka nas jeszcze jedna większa aktualizacja. To iOS 11.4, o którym informacje dostrzeżono na stronach Apple’a dla deweloperów aplikacji.

iOS 11.3 jest już blisko, ale na razie nie wiemy jeszcze, kiedy Apple dokładnie udostępni to uaktualnienie. Obecnie jest ono dostępne w szóstej wersji beta, ale prawdopodobnie nie jest to jeszcze finalny build. Cały czas znajduje się w nim aplikacja Feedback do zgłaszania błędów. Dlatego spodziewamy się, że niedługo (może jeszcze dziś) zostanie udostępniona siódma beta systemu i to będzie kompilacja Golden Master. Jeśli tak się stanie, to najpóźniej kilka dni później ten system trafi w ręce wszystkich użytkowników.

Po iOS 11.3 Apple udostępni iOS 11.4 beta

iOS 11.4 beta spodziewamy się niedługo po wydaniu finalnej wersji iOS 11.3. Apple zaszyło w nowej wersji systemu ClassKit, który omówiono w trakcie wczorajszej konferencji poświęconej edukacji. Możliwe, że w tym systemie znajdą się także inne nowości, ale nie spodziewajmy się, że będzie ich dużo.

Apple w przeszłości już udostępniało aktualizacje kończące się numerkiem .4. Przykładem może tu być system z numerem 8.4, który udostępniono w czerwcu 2015 roku. Wraz z nim wprowadzono usługę Apple Music. iOS 11.4 również będzie taką pomniejszą aktualizacją, której premiery powinniśmy spodziewać się jeszcze w drugim kwartale tego roku. Możliwe, że w tym oprogramowaniu zostanie dodane wsparcie dla wszystkich funkcji z AirPlay 2. Jak dobrze wiemy, HomePod na razie nie oferuje jeszcze wszystkich z zapowiedzianych opcji.

iOS 11.3 jest już zapewne prawie gotowy. Wiemy, że wraz z tym systemem Apple udostępni także inne aktualizacje. To macOS 10.13.4, watchOS 4.3 oraz tvOS 11.3, które obecnie również znajdują się w fazie beta testów.

Zobacz także: AirPods – najlepsze triki i sztuczki

źródło: Apple

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij