Udostępnij
Tweetnij

Siri z nową luką w iPhone’ach. Apple załata ją pewnie w iOS 11.3

Apple ma kolejny problem, który pojawia się zarówno w iOS 11.2.6, jak i wersji beta iOS 11.3. Serwis Mac Magazine poinformował o błędzie, w ramach którego Siri czyta nasze wiadomości głośno, nawet jeśli mamy włączoną opcję ukrywania ich na zablokowanym ekranie iPhone’a. Gigant powinien wkrótce rozwiązać te problemy.

Apple ma nie lada problemy z iOS 11. Na światło dzienne wciąż wychodzą nowe błędy, które znajdują swoje miejsce nawet… w reklamach telefonu iPhone X! Gigant z Cupertino ma jednak kolejny kłopot – brazylijski serwis Mac Magazine donosi o kolejnym bugu, który powoduje, że Siri odczytuje ukryte wiadomości na ekranie. Najprawdopodobniej wkrótce zostanie on naprawiony wraz z pojawieniem się iOS 11.3, który obecnie dostępny jest w postaci bety 6.

iPhone’y, począwszy od iOS 11, mają opcję ukrywania tekstu wiadomości na naszym ekranie. Oznacza to, że nie pojawia się jej tekst, a jedynie informacja o tym, iż wiadomość dotarła. Asystent, oczywiście, nie powinien umożliwiać jej odczytania, jednak tak się nie dzieje. Mac Magazine zwraca uwagę, że Siri czyta wiadomości głośno, nawet jeśli włączyłeś opcję ukrywania ich na ekranie blokady.

Błąd z Siri także w iPhone’ach z betą iOS 11.3. Apple pewnie na dniach go załata

Co ciekawe, taki znajduje się zarówno w stałej wersji iOS 11.2.6, jak i również w wersji beta iOS 11.3. Mac Magazine już zgłosiło powstały problem, więc Apple o nim wie. Najprawdopodobniej zatem będzie łatał go wraz z wydaniem stałej wersji dla wszystkich użytkowników. Warto jednak zaznaczyć, że nie dotyczy on iMessage. Problem pojawia się wyłącznie w aplikacjach zewnętrznych deweloperów oprogramowania. Oznacza to, że wiadomości można odczytać z aplikacji, jak Gmail, WhatsApp czy Messenger.

Zobacz także: AirPods – sztuczki i triki, które warto znać

Na poniższym filmie obejrzysz możliwości aplikacji Pliki:

Źródło: MacMagazine

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij