Udostępnij
Tweetnij

Apple wprowadzi kamerę TrueDepth do kilku tegorocznych iPhone’ów

Apple może planować dodawanie kamerek TrueDepth do smartfonów iPhone, które ma zamiar udostępnić jeszcze w tym roku. Z analizy wyników finansowych firmy Finisar wynika, że gigant z Cupertino w przyszłym półroczu może planować zwiększenie zamówień na komponenty do wspomnianej kamerki.

Apple może planować dodanie kamery TrueDepth do innych swoich urządzeń, które pojawią się jeszcze w tym roku. Tak przynajmniej twierdzi analityk z firmy Loup Ventures, Gene Munster. Uważa, że wyniki Finisar wskazują na minimalne dochody w wysokości od około 8 milionów dolarów do 10 milionów dolarów za kwartał kończący się 31 stycznia. To nie jest jednak najważniejsze. Komentarz ze strony szefostwa zdaje się sugerować, że w drugiej połowie tego roku firma może oczekiwać sporego wzrostu przychodów.

Plotka głosi, że chodzi tutaj o zwiększenie produkcji komponentów do smartfonów iPhone. Finisar mówił również o otwarciu fabryki w Sherman w Teksasie, twierdząc, że produkcja komponentów VCSEL w tym właśnie zakładzie ma zostać uruchomiona w drugiej połowie tego roku.

Jeśli wierzyć plotkom zakład został częściowo zakupiony dzięki środkom otrzymanym z infuzji i związanej z nią kwoty w wysokości 390 milionów dolarów od Apple w ramach funduszu Advanced Manufacturing Fund. Apple zapowiedział, że środki pieniężne powinny umożliwić Finisar „wzrost wydatków na badania i rozwój oraz produkcję masową”. Przedstawiciele firmy potwierdzili że wszystkie dostawy VCSEL mają pochodzić właśnie z fabryki w Sherman.

VCSEL to właśnie komponenty, które Apple wykorzystuje do tworzenia wspomnianych aparatów TrueDepth. Co to dokładnie oznacza? Logiczny ciąg wydarzeń każe się zastanawiać nad tym, czy Apple, zamawiając duże nakłady VCSEL, nie ma zamiaru dodawać tych aparatów właśnie do większej liczby swoich urządzeń. Być może w tym roku nie spotkamy się już z modelami, które będą miały w sobie inną technologię. Plotki głoszą, że w 2018 roku gigant z Cupertino ma zapowiedzieć aż 3 smartfony marki iPhone. Przypomnijmy, że TrueDepth pojawiło się pierwszy raz w smartfonach iPhone X. Aparat umożliwił między innymi dodanie funkcji Face ID.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Na poniższy filmie obejrzysz możliwości aplikacji Pliki z iOS 11:

Źródło: AppleInsider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij