Udostępnij
Tweetnij

Apple publikuje nowy raport odpowiedzialności dostawców

Apple opublikowało nowy raport na temat odpowiedzialności swoich dostawców. Opisuje on przypadki naruszeń prawa człowieka czy prawa pracowników. Gigant twierdzi, że przeprowadził łącznie 756 audytów, które mają na celu poprawienie warunków pracy wszystkich zatrudnionych w takich fabrykach. Zdarzają się jednak wyjątki.

Apple co rok publikuje raporty dotyczące odpowiedzialności dostawców. Stara się przez to pokazywać co robi, by poprawić jakość życia pracowników, którzy tworzą urządzenia takie jak iPhone czy iPad. Wyniki są bardzo ciekawe.

Apple przeprowadził łącznie 756 audytów w 30 krajach w 2017 roku. Jest to spory wzrost w porównaniu z analogicznym okresem w poprzednim roku, kiedy odbyło się 705 takich audytów. Gigant twierdzi, że jego wysiłki zmierzające do podniesienia standardów mają ogromne skutki. Liczba obiektów o niskiej skuteczności ocenianych na podstawie zgodności z kodeksem postępowania firmy zmniejszyła się do jednego procenta w ciągu roku. Dostawcy giganta osiągnęli średni wynik w zakresie pracy i praw człowieka w wysokości 86 na 100 punktów.

Apple znalazło kilkadziesiąt naruszeń

Apple donosi, że odkryło 44 przypadki niezgodne z wymogami. Na liście są trzy naruszenia związane z pracą przymusową, 38 wykroczeń związanych z fałszowaniem godzin pracy, jedno naruszenie dostępu i dwa przypadki związane z pracą osób niepełnoletnich. Dodatkowo fabryka na Filipinach wymagała wpłacenia opłaty rekrutacyjnej przez przyszłych pracowników. Łącznie ich wysokość wyniosła ponad milion dolarów. Apple kwotę tę zwróciło w całości. Gigant przyznał, że doszło do wzrostu liczby przypadków takich naruszeń, ale powodem jest to, że w minionym roku doszło kilku nowych dostawców.

Jak mówi raport, w ubiegłym roku firma z Cupertino uruchomiła program podnoszenia świadomości zdrowotnej dla kobiet w placówkach dostawców w Indiach i Chinach. Oferuje dostęp do usług i edukacji w zakresie samodzielnego badania w celu wczesnego wykrycia raka. Poza tym badane są tematy odżywiania, opieki osobistej i zdrowia matek. Apple twierdzi, że program ten odniósł wielki sukces. Łącznie w programach giganta wzięło udział już pon ad 2,5 mln pracowników. Apple dodało również, że dzięki swojej polityce ekologicznej udało się zmniejszyć w firmach dostawców emisję szkodliwych gazów do atmosfery o ponad 320 tys. ton. Więcej możecie przeczytać w raporcie.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Na poniższym filmie obejrzysz możliwości aplikacji Pliki z iOS 11:

Źródło: MacRumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij