Udostępnij
Tweetnij

Apple Pay Cash wkrótce może być dostępne w Europie

Apple Pay Cash na ten moment dostępne jest tylko dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. Zdaje się jednak, że gigant z Cupertino przymierza się do globalnego wprowadzenia tej usługi. Komunikaty o funkcji zaczynają pojawiać się m.in. w Irlandii, Hiszpanii czy Brazylii. Oczywiście, w Polsce funkcji się nie spodziewajmy.

Apple Pay Cash na ten moment dostępne jest tylko dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. Zdaje się jednak, że gigant z Cupertino przymierza się do globalnego wprowadzenia tej usługi. Komunikaty o funkcji zaczynają pojawiać się m.in. w Irlandii, Hiszpanii czy Brazylii. Oczywiście, w Polsce funkcji się nie spodziewajmy.

Apple Pay Cash iOS 11.2

Apple Pay Cash zapowiedziano w trakcie czerwcowej konferencji WWDC 2017, a kilka miesięcy później, dokładnie w grudniu, usługę udostępniono dla użytkowników. Nastąpiło to wraz z premierą iOS 11.2. Niestety, funkcja została oddana jedynie w ręce osób mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Wiele jednak wskazuje na to, że platforma zostanie udostępniona szerzej.

Apple Pay Cash, a dokładniej komunikaty o takiej funkcji, zaczynają pojawiać się na iPhone’ach osób spoza Stanów Zjednoczonych. Nowość widzą m.in. użytkownicy z Irlandii, Hiszpanii czy Brazylii. Co jednak ciekawe, w przypadku ostatniego z krajów sama usługa Apple Pay nie jest jeszcze dostępna, a więc Cash i tak na pewno nie będzie działało. Tim Cook zapowiedział jednak, że jedno z dużych państw Ameryki Południowej wkrótce otrzyma dostęp do funkcji i możliwe, że miał na myśli właśnie Brazylię.

Apple Pay Cash nie dla Polaków

Apple Pay Cash nie będzie dostępne w Polsce i to prędko się nie zmieni. W naszym kraju nie ma podstawowej usługi do dokonywania płatności iPhone’ami. Dlatego nowość z iOS 11.2 nie ma u nas racji bytu.

Funkcja pozwala na przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami. Można tego dokonać z poziomu aplikacji Wiadomości. Platforma integruje się także z asystentką Siri. Alternatywnie pieniądze można przesyłać także na własne konta.

W Polsce cały czas czekamy na dostępność samego Apple Pay. Niestety, prawdopodobnie jeszcze trochę będziemy musieli poczekać. Nic nie wskazuje na bliskie uruchomienie tej platformy w naszym kraju. Firma z Cupertino docelowo chce wprowadzić to rozwiązanie na możliwie jak najwięcej rynków. Analitycy twierdzą jednak, że globalne wdrożenie funkcji może zająć jeszcze nawet od 3 do 5 lat.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Na poniższy filmie obejrzysz możliwości aplikacji Pliki z iOS 11:

źródło: Twitter

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij