Udostępnij
Tweetnij

Tim Cook ma większe problemy z dotrzymaniem premier Apple’a niż Steve Jobs

Tim Cook i Steve Jobs – który z nich jest lepszy? Wall Street Journal przeprowadził badania związane z opóźnieniami wydawanych produktów Apple na rynek. Okazuje się, że za czasów „panowania” Tima Cooka czas oczekiwania na nowe urządzenia niemalże się podwoił w porównaniu do tego, co działo się za czasów Steve’a Jobsa.

Tim Cook i Steve Jobs – który z nich jest lepszy? Wall Street Journal przeprowadził badania związane z opóźnieniami wydawanych produktów Apple’a na rynek. Okazuje się, że za czasów „panowania” Tima Cooka czas oczekiwania na nowe urządzenia niemalże się podwoił w porównaniu do tego, co działo się za czasów Steve’a Jobsa.

Tim Cook i Steve Jobs
Tim Cook i Steve Jobs (fot.: Kimberly White/Reuters)

Apple nas nie oszczędzało. Kilka produktów firmy zostało ostatnio mocno opóźnionych. Powodów jest sporo, jednak dotrzymywanie terminów rzuca cień na politykę firmy. „Lepiej było za Steve’a Jobsa” – stwierdzą niektórzy. I wiele się nie pomylą, bo The Wall Street Journal postanowił porównać, jak wyglądały terminy podczas „panowania” dwóch prezesów Apple. Jak się okazało, Steve Jobs był w tym dużo lepszy niż Tim Cook.

WSJ obliczyło, że czas obsuw wydłużył się za „panowania” Cooka niemalże dwukrotnie: Spośród 70 nowych i zaktualizowanych produktów wprowadzonych na rynek w trakcie kadencji pana Cooka, pięć produktów zaliczyło opóźnienie między ogłoszeniem a wysłaniem wynoszące trzy miesiące lub więcej, a dziewięć miało opóźnienia wynoszące od jednego do trzech miesięcy. Mniej więcej tyle samo produktów zostało wprowadzonych w okresie panowania pana Jobsa, ale tylko jeden produkt został opóźniony o więcej niż trzy miesiące – pisze WSJ.

Opóźnienia przyczyniły się do znacznie dłuższego oczekiwania pomiędzy prezentacją produktu przez firmę, a jego wydaniem na rynek. Obliczono, że jest to średnio 23 dni w przypadku nowych i aktualizowanych produktów w ciągu ostatnich sześciu lat. W przypadku poprzednich 6 lat liczba ta wynosiła 11 dni.

Tim Cook opóźnia produkty bardziej niż Steve Jobs, ale zbija kokosy dla Apple

Apple, jak nadmienia WSJ, może dużo stracić. Tim Cook nie dotrzymuje bowiem obietnic, a długi czas oczekiwania daje możliwość konkurencji na odpowiednią reakcję. Z drugiej strony dziennik chce być również sprawiedliwe wobec nowego prezesa. Jak pisze, to właśnie za kadencji Cooka firma przynosi rekordowe zyski.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na iOS w grudniu 2017

Na poniższym filmie obejrzysz możliwości aplikacji Pliki:

Źródło: WSJ

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij