Udostępnij
Tweetnij

tvOS 11 beta 7 potwierdza Apple TV 5. generacji

Apple TV 5. generacji, które ma m.in. wspierać obraz 4K UHD oraz HDR10, zobaczymy pewnie w przyszłym miesiącu. Tymczasem istnienie tego urządzenia zdaje się potwierdzać kod tvOS 11 beta 7, który udostępniono deweloperom aplikacji wczoraj wieczorem. W oprogramowaniu znajdują się wzmianki o tajemniczym gadżecie J105a.

Apple TV 5. generacji, które ma m.in. wspierać obraz 4K UHD oraz HDR10, zobaczymy pewnie w przyszłym miesiącu. Tymczasem istnienie tego urządzenia zdaje się potwierdzać kod tvOS 11 beta 7, który udostępniono deweloperom aplikacji wczoraj wieczorem. W oprogramowaniu znajdują się wzmianki o tajemniczym gadżecie J105a.

Apple TV 4. generacji Siri Apple TV 5 tvOS 11

tvOS 11 beta 7 udostępniono deweloperom aplikacji wczoraj. Wraz z kolejnymi beta systemów iOS 11, macOS High Sierra czy watchOS 4. Kod nowego systemu dla Apple TV 4. generacji został prześwietlony przez dewelopera Guilherme Rambo i ten doszukał się w nim ciekawych wzmianek.

Apple TV 5. generacji pojawia się w tvOS 11 beta 7 pod nazwą kodową J105a. Jak dobrze pamiętamy, kilka miesięcy temu Bloomberg raportował, że gigant z Cupertino rzeczywiście testuje nowe urządzenia z systemem tvOS i wtedy dowiedzieliśmy się, że nazywa się ono kodowo J105. Nazwa dostrzeżona w oprogramowaniu pokrywa się więc z wcześniejszymi plotkami. Widzimy, że wzmianki w systemie sugerują wsparcie dla HDR.

Apple TV 5. generacji to już w zasadzie pewniak

Nowe Apple TV z premierą we wrześniu jest już w zasadzie pewne. Wtedy upłynie dwa lata od premiery poprzedniej wersji urządzenia i będzie to dobry moment na wprowadzenie do oferty nowej przystawki dla telewizorów. Czego możemy się po niej spodziewać?

Apple TV 5. generacji już wcześniej zostało dostrzeżone w innym oprogramowaniu. Dokładnie w firmware głośnika HomePod z Siri, który gigant z Cupertino nieumyślnie udostępnił w internecie (lub zrobił to celowo) pod koniec lipca. Kod tego oprogramowania też został dokładnie prześwietlony przez deweloperów aplikacji i ci doszukali się tam m.in. wzmianek na temat wsparcia dla obrazu w jakości 4K UHD czy obsłudze HDR10. To standardy, których firma do tej pory unikała, ale na rynku jest coraz więcej takich telewizorów i czas najwyższy, aby Apple TV również zaczęło je wspierać.

Dokładna specyfikacja techniczna urządzenia pozostaje na razie tajemnicą. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że gadżet będzie musiał zapewnić wsparcie dla obrazu w jakości 4K UHD, to zapewne pojawi się znacznie mocniejszy procesor. Kto wie, czy nie będzie to Apple A10 Fusion z iPhone’ów 7. Nie można tego wykluczyć.

Nowe Apple TV 5. generacji zobaczymy zapewne w trakcie prezentacji nowych iPhone’ów. Dokładna data konferencji nie jest jeszcze znana, ale sugeruje się, że odbędzie się w okolicy 6 września. Jeśli to prawda, to potwierdzenie daty powinniśmy otrzymać jeszcze przed końcem tego miesiąca. Nie pozostaje więc nic innego, jak cierpliwie czekać. Tymczasem zerknijcie na poniższy film, gdzie Jacek prezentuje wam możliwości aplikacji Pliki z systemu iOS 11.

Na poniższym filmie obejrzysz materiał o aplikacji Pliki z iOS 11:

źródło: Twitter

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij