Samsung Bixby dostępny globalnie. Na dzień przed premierą Galaxy Note 8

Marcelina Poznańska, 2017-08-22 10:57
0

Samsung, na dzień przed oficjalną premierą smartfona Galaxy Note 8, poinformował o globalnym udostępnieniu asystenta Bixby. Funkcja, która zadebiutowała wraz z modelami Galaxy S8 i S8+, od teraz dostępna jest na terenie ponad 200 państw. Oczywiście, nie oznacza to, że Bixby nagle nauczył się mówić po polsku, ale w kraju można rozmawiać z nim po angielsku.

Samsung Galaxy S8 Bixby

Już jutro czeka nas oficjalna premiera Samsunga Galaxy Note 8. Na dzień przed tym wydarzeniem Koreańczycy zdecydowali się udostępnić globalnie asystenta Bixby. Obecnie można korzystać z jego możliwości głosowych na terenie ponad dwustu krajów. Jak to zrobić? W bardzo prosty sposób.

Bixby w smartfonach Galaxy S8 czy S8+ ma dedykowany przycisk z boku obudowy, którego dotknięcie spowoduje włączenie asystenta. Innym sposobem aktywacji jest wymówienie słów “Hi, Bixby”. Z asystentem będzie można jednak rozmawiać tylko po angielsku (ewentualnie koreańsku), bo ten na razie nie zna mowy w innych językach.

Samsung pracuje nad tym, aby zwiększyć ilość języków obsługiwanych przez własnego asystenta, ale to trochę potrwa. Zresztą, podobnie było w przypadku “nauki” języka angielskiego. Ta mowa została wprowadzona do asystenta dopiero po jakimś czasie. I w zasadzie nie ma co liczyć na to, że wkrótce na Samsungach będzie można rozmawiać z nim po polsku. To się prędko nie wydarzy.

źródło: Samsung

The following two tabs change content below.

Marcelina Poznańska

Redaktor
Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką od sześciu lat. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.
Android · Samsung · · · · · · · ·