Udostępnij
Tweetnij

Android 8.0 Oreo na urządzeniach Samsung, Huawei, Sony i innych jeszcze w tym roku

Wczoraj wieczorem odbyła się premiera systemu Android 8.0 Oreo, która zbiegła się z zaćmieniem Słońca. Google w trakcie omawiana nowości w nowej wersji oprogramowania wspomniała także, że jeszcze w tym roku Android Oreo ma trafić na urządzenia marek Samsung, Huawei, Nokia, HTC, Motorola, Sony, Sharp czy innych. Pytanie tylko: ile tym firmom to zajmie?

Wczoraj wieczorem odbyła się premiera systemu Android 8.0 Oreo, która zbiegła się z zaćmieniem Słońca. Google w trakcie omawiana nowości w nowej wersji oprogramowania wspomniała także, że jeszcze w tym roku Android Oreo ma trafić na urządzenia marek Samsung, Huawei, Nokia, HTC, Motorola, Sony, Sharp czy innych. Pytanie tylko: ile tym firmom to zajmie?

Android 8.0 Oreo Google aktualizacja Huawei Samsung Nokia HTC Motorola

Android 8.0 to Android Oreo, o czym przekonaliśmy się wczoraj. Wiele plotek sugerowało inną nazwę, ale padło na popularne ciastko. Google już rozpoczęło wdrażać aktualizację na urządzenia, które wspiera samodzielnie. Zresztą, przykładowy zrzut z aktualizacji widzicie powyżej. Dawid dostał ją już na swoim Nexusie i wkrótce powinna zostać udostępniona szerzej.

Android 8.0 Oreo wkrótce na urządzeniach partnerów

Google na własnym blogu wspomniało także o partnerach, którzy mają zamiar sięgnąć po Androida Oreo. Wśród nich wymieniono następujące firmy: Essential, HTC, Huawei, Kyocera, Motorola, HMD Global (Nokia), Samsung, Sharp oraz Sony. Oczywiście, pewnym jest, że wymienieni producenci z czasem zaczną aktualizować własne sprzęty do nowego Androida, ale Google wspomina, że ma to nastąpić jeszcze w tym roku. Jest to o tyle ciekawe, że w przypadku takiego Samsunga może to niekoniecznie być prawdą. Koreańczykom dosyć długo schodzi z dostarczaniem aktualizacji, ale możliwe, że coś w tej kwestii w końcu się poprawi, na co zresztą trzeba liczyć.

Nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać na informacje od poszczególnych producentów z rozpiską urządzeń, jak i planowanym terminarzem dostarczenia uaktualnienia. Prawdopodobnie najszybciej nowego Androida dostaną użytkownicy smartfonów z logo Nokia. Finowie z HMD Global już pokazali, że są w stanie bardzo szybko dostarczać najnowsze aktualizacje na własne sprzęty. Nawet w ciągu jednej doby od momentu, gdy te trafią na Pixele i Nexusy. Oczywiście, Android 8.0 Oreo to duża aktualizacja oprogramowania, która wymaga dłuższych testów przed wydaniem dla wszystkich. Można jednak wierzyć, że telefony Nokia dostaną ją naprawdę szybko. Podobnie powinno być w przypadku Motoroli, Sony Xperii czy flagowców HTC.

Samsung zapewne będzie robił, co w jego mocy, aby dostarczyć jeszcze w tym roku system Android Oreo na ostatnie flagowce. W zeszłym roku Koreańczycy obiecali, że Galaxy Note 7 dostanie Nougata w ciągu zaledwie trzech miesięcy od jego premiery. Jak dobrze pamiętamy, tak się nie stało, bo telefon dosyć szybko wycofano z rynku. Dlatego firma będzie miała pole do popisu w tym roku i kto wie, a może rzeczywiście uda się jej udostępnić uaktualnienie w bardzo krótkim czasie. Kibicujemy, aby tak było.

źródło: Google

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij