Udostępnij
Tweetnij

Pokrowiec Apple AirPods będzie przenośną ładowarką dla innych urządzeń giganta?

PatentlyApple opublikowało wiadomości na temat nowych patentów, jakie Apple opublikowało w sieci. Wynika z nich, że gigant myśli nad stworzeniem pokrowca do AirPods, który byłby jednocześnie ładowarką dla innych urządzeń Apple, takich jak iPhone’y, iPady, a nawet MacBooki. Pokrowiec miałby być również wodoodporny.

PatentlyApple opublikowało wiadomości na temat nowych patentów, jakie Apple opublikowało w sieci. Wynika z nich, że gigant myśli nad stworzeniem pokrowca do AirPods, który byłby jednocześnie ładowarką dla innych urządzeń Apple, takich jak iPhone’y, iPady, a nawet MacBooki. Pokrowiec miałby być również wodoodporny.

Apple wypuściło AirPods już jakiś czas temu i zdecydowanie nie żałuje swojej decyzji na stworzenie bezprzewodowych słuchawek. Te sprzedają się znakomicie. Nic dziwnego zatem, że gigant szuka ciekawych rozwiązań na wykorzystanie swoich słuchawek, a raczej ich „opakowania”. PatentlyApple dotarło do aż 250 wniosków patentowych, które firma z Cupertino wniosła do amerykańskiego urzędu patentowego. Niektóre z nich są niezwykle ciekawe.

apple patent

Jak wiadomo, pokrowiec na słuchawki służy do ich ładowania. Z patentów wynika jednak, że pokrowiec może służyć również, jako stacja do ładowania rożnych urządzeń, takich jak iPhone’y, iPady, iPody czy inteligentne zegarki giganta. We wnioskach można przeczytać również, że pokrowiec ma działać jako ładowarka bezprzewodowa. Oto lista urządzeń, z którymi miałby współpracować:

Takimi urządzeniami mogą być na przykład przenośne odtwarzacze muzyczne (np. urządzenia MP3 i urządzenia z linii iPod), przenośne odtwarzacze wideo (np. przenośne odtwarzacze DVD), telefony komórkowe (np. smartfony, takie jak iPhone’y firmy Apple), kamery wideo, cyfrowe aparaty fotograficzne, systemy projekcji (np. systemy projekcji holograficznej), konsole, palmtopy, a także tablety (np. iPad), laptopy (np. MacBooki) lub innych komputerów przenośnych – można przeczytać na stronie.

Apple AirPods także z wodoodpornym pokrowcem?

Inny patent mówi o tym, że Apple może planować stworzenie pokrowca do AirPods, który byłby nieprzemakalny. To byłoby pomocne, gdybyśmy np. wpadł nam do wody. Jeśli gigant ma jednak zamiar wprowadzić zmiany, musiałby przemodelować pokrowiec tak, by przykładowo mógł leżeć płasko. Teraz ma ono zaokrąglone boki, co nie gwarantuje stabilności. Poza tym urządzenie jest niewielkie, więc pojawia się pytanie, jak skuteczne byłoby w przypadku bezprzewodowego ładowania. To jednak nie pierwszy patent giganta odnośnie słuchawek. Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że w przyszłości AirPods mogą mierzyć tętno i poziom stresu.

Obejrzyj równiez film – iPhone 8 – podsumowanie plotek

Źródło: PatentlyApple

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij