Udostępnij
Tweetnij

Xiaomi rozprawia się z lagami w MIUI 8.2 7.4.6

Wasze smartfony Xiaomi czasem lagują? Pewnie niekiedy dostrzegacie tego typu zachowania oprogramowania. Xiaomi postanowiło powalczyć z problemem i w MIUI 8.2 Global Beta ROM z numerem 7.4.6 udostępnionym w tym tygodniu zmodyfikowano alokowanie zasobów CPU. W ten sposób w MIUI 8.2 udało się zredukować lagi o około 10%.

Wasze smartfony Xiaomi czasem lagują? Pewnie niekiedy dostrzegacie tego typu zachowania oprogramowania. Xiaomi postanowiło powalczyć z problemem i w MIUI 8.2 Global Beta ROM z numerem 7.4.6 udostępnionym w tym tygodniu zmodyfikowano alokowanie zasobów CPU. W ten sposób w MIUI 8.2 udało się zredukować lagi o około 10%.

Smartfony z Androidem lagują. Zresztą, nie tylko te. Xiaomi postanowiło jednak powalczyć z tym problemem we własnym systemie opartym na zielonym robocie i w tym tygodniu udostępniło do testów MIUI 8.2 Global Beta ROM z numerkiem 7.4.6. W tej wersji oprogramowania najistotniejszą nowością czy usprawnieniem jest znacząca redukcja lagów. Ich występowanie udało się zmniejszyć o około 10%. Nastąpiło to poprzez zmianę alokacji zasobów procesora CPU.

Xiaomi MIUI 8.2 Global Beta ROM

Xiaomi te poprawki wprowadziło już wcześniej w ROM-ie deweloperskim dla smartfona Mi 5 i w trakcie festiwalu Qingming inżynierowie zebrali opinie użytkowników. Te były bardzo pozytywne. Xiaomi stwierdza, że to dopiero początek. Specjaliści od oprogramowania mają nadal optymalizować software i pozbywać się kolejnych lagów. Tak więc w kolejnych odsłonach MIUI powinno ich być coraz mniej. Zmiany na razie udało się zaimplementować w ROM-ach opartych na systemach Android 5.x, Android 6.0 oraz Android 7.0. W KitKacie i starszych oraz w MIUI na Androidzie 7.1.1 na razie tych poprawek jeszcze nie wprowadzono. To nie koniec nowości w MIUI 8 Global Beta ROM 7.4.6. W systemie dodano także przełączniki dla wspólnych ustawień w wynikach wyszukiwania.

Kto może testować Xiaomi MIUI 8 Global Beta ROM 7.4.6?

Oprogramowanie dostępne jest dla użytkowników smartfonów Redmi 2, Redmi 2 Prime, Mi 3, Mi 4, Redmi Note 3 (z procesorem Qualcomma), Redmi Note 3 Special Edition, Redmi Note 4 (z procesorem MediaTek), Mi 4i, Redmi Note 2, Redmi Note 4G, Redmi Note Prime, Mi Max 32GB, Mi 2/2S, Mi 5, Mi 5s Plus, Mi Note, Redmi 3/Prime, Redmi 3S/Prime, Redmi Note 4 (z procesorem Qualcomma), Redmi Note 4X i Mi Note 2 oraz tabletu Mi Pad 2. Warto jednak dodać, że aktualizacja dla właścicieli Mi 5, Mi Max i Redmi Note 4X została wstrzymana, bo są pewne problemy z Google Play (wkrótce mają zostać usunięte). Wstrzymano też dostępność oprogramowania dla telefonu Redmi Note 4G.

Pamiętajmy również, że Global Beta ROM to poglądowe oprogramowanie, które nie jest pozbawione błędów. Testowanie niestabilnych aktualizacji zalecamy jedynie bardziej doświadczonym i świadomym użytkownikom smartfonów Xiaomi. ROM-y w wersji beta udostępniane są co tydzień. Z czasem nowości, już skumulowane, zostają udostępnione dla wszystkich w ramach aktualizacji Global Stable ROM.

źródło: forum MIUI

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij