Udostępnij
Tweetnij

EarPods jednak z przetwornikiem cyfrowo-analogowym (wideo)

Serwis Tinhte.vn rozebrał złącze w słuchawkach EarPods, a także w przejściówce z jackiem 3,5 mm. W obu przypadkach znaleziono przetwornik cyfrowo-analogowy.

Serwis Tinhte.vn rozebrał złącze w słuchawkach EarPods, a także w przejściówce z jackiem 3,5 mm. W obu przypadkach znaleziono przetwornik cyfrowo-analogowy.

Apple nie tak dawno oficjalnie zapowiedziało iPhone’a 7. Tak jak się tego spodziewaliśmy od dłuższego czasu, gigant z Cupertino postanowił zrezygnować z jacka 3,5 mm. Zamiast tego zastosowano złącze Lightning, które dobrze znane jest użytkownikom urządzeń giganta. Pojawiło się ono pierwszy raz w 2012 roku, wraz z debiutem iPhone’a 5. Do tej pory służyło jednak jedynie jako gniazdo ładowania, teraz będziemy wykorzystywali je jako gniazdo słuchawkowe. Co znajduje się jednak w EarPods? Serwis Tinhte.vn postanowił to sprawdzić:

W wideo widać, jak złącze w słuchawce jest rozbierane. Potwierdziły się wcześniejsze domysły, że w środku znajduje się przetwornik cyfrowo-analogowy, który, jak sama nazwa wskazuje, przetwarza sygnał cyfrowy w analogowy. DAC w EarPods nazwano 338S00140 / A0MU1621 / TW, ale nie ma tutaj żadnej wzmianki o producencie. Podobny przetwornik znajduje się w przejściówce z jackiem 3,5 mm dołączanej do każdego iPhone’a 7. Tutaj jednak została użyta nieco inna nazwa – 338S00140 / A0QK1623 / TW.

Czy jednak Apple na dobre wyjdzie zmiana gniazda słuchawkowego 3,5 mm na złącze Lightning? Serwis AppleInsider postanowił porównać dźwięk w obu wersjach słuchawek w poprzedniej wersji iPhone’a, a także w „siódemce” wraz z EarPods, a także standardowymi słuchawkami z przejściówką dołączaną do zestawu. Co ciekawe, redaktorzy zauważyli, że dźwięk wydawany przez złącze Lightning jest lepszej jakości. Zobaczcie sami:

Źródło: Tinhte.vn

 

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij