Udostępnij
Tweetnij

W 2017 roku trzy modele iPhone’ów. Tylko jeden z zakrzywionym ekranem

Jeśli wierzyć plotkom, to w przyszłym roku Apple rozszerzy portfolio iPhone’ów o jeszcze jeden model z zakrzywionym, jak w Galaxy edge ekranem.

Jeśli wierzyć plotkom, to w przyszłym roku Apple rozszerzy portfolio iPhone’ów o jeszcze jeden model z zakrzywionym, jak w Galaxy edge ekranem.

Nikkei raportuje, powołując się na własne branżowe źródła, że w przyszłym roku Apple wprowadzi do oferty iPhone’a z zakrzywionym na dłuższych krawędziach ekranem o przekątnej 5,5″ lub większym. Ten model nie zastąpi jednak zupełnie iPhone’ów Plus, gdyż wersje z płaskimi ekranami nadal mają być oferowane. To oznacza, że w portfolio iPhone’ów 7 (lub jak tam one będą się nazywały) będą dostępne trzy modele, z czego wariant z zakrzywionym ekranem będzie smartfonem klasy premium.

iPhone 7 concept

Wiemy, że implementacja ekranów OLED w iPhone’ach ma zbiec się z wielkimi zmianami we wzornictwie smartfonów z systemem iOS. W tym roku nie spodziewamy się dużych zmian. Bardziej kosmetycznych poprawek, które mają na celu m.in. uszczelnić iPhone’y. Po to, aby Apple w końcu mogło pochwalić się jedną z norm IPXX na opakowaniu. Sugeruje się, że firma z Cupertino w przyszłym roku powróci do obudowy, która zostanie pokryta z tyłu szkłem. Takie rozwiązanie zastosowano w modelach 4/4s, a potem je porzucono na rzecz aluminium.

Odmienione smartfony z iOS zobaczymy zapewne dopiero w drugiej połowie 2017 roku i do tego czasu z pewnością jeszcze nie raz będziemy mogli o nich przeczytać. Im bliżej premiery, tym informacje zapewne będą coraz bardziej szczegółowe, bo obecnie są to bardziej domysły i prognozy niż konkretne detale.

Na poniższym filmie obejrzysz nowości i zmiany w aplikacjach Muzyka i Mapy z iOS 10:

źródło: nikkei

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij