Udostępnij
Tweetnij

Predictive touch z iOS 9 potwierdzeniem iPada Pro z rysikiem?

W trakcie jednej z sesji na WWDC 2015 Apple omówiło nową funkcję z iOS 9 i jest nią predictive touch. Całkiem możliwe, że utoruje ona drogę do premiery iPada Pro z rysikiem Apple Pen.

iPad Pro

W trakcie jednej z sesji na WWDC 2015 Apple omówiło nową funkcję z iOS 9 i jest nią predictive touch. Całkiem możliwe, że utoruje ona drogę do premiery iPada Pro z rysikiem Apple Pen.

W trakcie jednej z sesji na WWDC 2015 (zatytułowanej What’s New in Cocoa Touch) Jason Beaver – starszy menadżer inżynierii iOS przekazał informacje na temat nowej funkcji z iOS 9 i jest nią predictive touch. Dowiadujemy się, że Apple zamierza nie tylko zmniejszyć czas reakcji na dotyk w iOS 9, ale także sięgnąć po nowe rozwiązanie i będzie nim specjalny algorytm, który ma odpowiadać za analizowanie prędkości, przyspieszenia i krzywizny dotyku. Po co? W celu ustalenia gdzie zmierza dotyk. Jak słusznie zauważa Cult of Mac, takie rozwiązanie wydaje się być idealne dla rysików, którym Apple było przeciwne.

To oznacza, że predictive touch może nam w jakimś stopniu pozwolić sugerować, że Apple rzeczywiście zamierza wprowadzić na rynek iPada Pro z dedykowanym rysikiem. Ten rzekomo ma komunikować się z tabletem poprzez Bluetooth.

Premiera iPada Pro odbędzie się zapewne dopiero jesienią. Z informacji, które wyciekły do sieci przez ostatni czas wynika, że większy iPad ma mieć 12,9-calowy ekran z technologią Force Touch, 2 GB pamięci operacyjnej RAM, nowy procesor Apple A9(X?), cztery głośniki oraz, być może, odwracalne złącze USB typu C. Rzeczony rysik Apple Pen ma być sprzedawany osobno.

źródło: cultofmac, fot.: martin hajek

Posiadasz tablet i smartfon?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij