Udostępnij
Tweetnij

Apple ostrzega użytkowników iOS przed nadużywaniem zwrotów aplikacji z App Store

Pod koniec grudnia informowaliśmy wam o wydłużeniu czasu na zwrot aplikacji z App Store do 14 dni. Niemniej, Apple chroni deweloperów i zaczęło ostrzegać użytkowników iOS, którzy nagminnie korzystają z tego prawa.

Pod koniec grudnia informowaliśmy wam o wydłużeniu czasu na zwrot aplikacji z App Store do 14 dni. Niemniej, Apple chroni deweloperów i zaczęło ostrzegać użytkowników iOS, którzy nagminnie korzystają z tego prawa.

Pod koniec zeszłego roku Apple poinformowało o możliwości dokonania zwrotu zakupionych aplikacji i gier z App Store w czasie do 14 dni. Wcześniej mieliśmy na to tydzień. Niestety, ale dwa tygodnie to bardzo długi okres, który pozwala na przejście niejednej gry, którą następnie można oddać. Na tego typu praktykach tracą deweloperzy aplikacji. Na szczęście Apple o nich pomyślało i rozpoczęło ostrzegać użytkowników iUrządzeń, którzy nagminnie korzystają z nowego prawa do zwrotów. Za pomocą komunikatu, który możecie zobaczyć poniżej. Widzimy, że prawo do zwrotów może zostać odebrane.

b7lgr-acuaa_g35-large

Aplikacje, które zwrócimy wcale nie znikają z pamięci naszych gadżetów. Wciąż tam pozostają. Jedynie nie otrzymamy przyszłych aktualizacji. Dlatego też część użytkowników stara się wykorzystać „tę lukę” i zwraca programy i gry, których w rzeczywistości nie traci.

Gwoli przypomnienia, według nowych zasad możemy zwrócić do 14 dni nie tylko gry i aplikacje z App Store, ale również programy z Mac App Store, rzeczy kupione w iTunes Store oraz książki z iBooks Store. Nie możemy tego jednak zrobić w przypadku wykorzystanych kodów redeem.

źródło: 9to5mac

Dziecko i tablet. Co o tym sądzicie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij