Udostępnij
Tweetnij

Google zostawia na lodzie niemal miliard użytkowników Androida. Z groźną luką

Niestety, ale to nie żart. W Androidzie znaleziono kolejną, groźną lukę. Niestety, Google nie zamierza rozwiązać problemu w starszych wersjach oprogramowania niż KitKat.

Bad Android

Niestety, ale to nie żart. W Androidzie znaleziono kolejną, groźną lukę. Niestety, Google nie zamierza rozwiązywać problemów w starszych wersjach oprogramowania niż KitKat. Co teraz?

Lukę, o której mowa, zidentyfikowano w Androidzie 4.3 Jelly Bean. Dziura występuje także w starszych wersjach platformy Google, co daje nam łącznie około 60% wszystkich smartfonów z Androidem (wg informacji opublikowanych w tym miesiącu na stronie dla deweloperów). Według Gartnera na świecie jest około 1,56 mld telefonów z Androidem, a więc daje nam to około 930 mln urządzeń, które podatne są na nowe zagrożenie.

Niestety, ale Google nie rozwiąże tego problemu, gdyż Android 4.3 i starsze wersje są już przestarzałe. Wsparcie w postaci patchy obecnie oferowane jest już tylko dla użytkowników Androida 4.4 KitKat oraz Androida 5.0 Lollipop. Co to oznacza? Nic innego, jak to, że dziura pozostanie niezałatana. Google zamierza jedynie poinformować o tym fakcie partnerów OEM, ale samo nie podejmie akcji. Wszystko w rękach producentów sprzętu, którzy mogą uaktualnić komponent odpowiedzialny za dziurę lub nie.

Luka zidentyfikowana w Androidzie 4.3 dotyczy WebView, czyli jednego z podstawowych komponentów z Androida używanych do renderowania stron internetowych. Dziura pozwala na wykorzystanie eksploitów. W KitKacie starszy WebView został zastąpiony przez nowy element oparty na Chromium, który nie jest podatny na znalezioną lukę.

Zobacz także >> Użytkownicy Androida oglądają więcej porno niż właściciele iUrządzeń

źródło: neowin

Jaki masz ekran w tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij