Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze nowe aplikacje miesiąca na Androida [lipiec 2017]

Najlepsze aplikacje na Androida powracają. Pierwszy miesiąc wakacji zakończył się deszczowo-burzowym akcentem mieszanym z nieziemskim upałem — dlatego — dla rozpogodzenia humoru, przedstawiamy wam dziesięć najciekawszych aplikacji dedykowanych systemowi Android, które zdecydowanie powinniście przetestować na własnej skórze i pobrać w tym miesiącu ze Sklepu Play.

Najlepsze aplikacje na Androida powracają. Pierwszy miesiąc wakacji zakończył się deszczowo-burzowym akcentem mieszanym z nieziemskim upałem — dlatego — dla rozpogodzenia humoru, przedstawiamy wam dziesięć najciekawszych aplikacji dedykowanych systemowi Android, które zdecydowanie powinniście przetestować na własnej skórze i pobrać w tym miesiącu ze Sklepu Play.

Sklep Play Google Android

Quick Swipe

Quick Swipe jest wariacją na temat dostępności aplikacji oraz ustawień na wyciągnięcie ręki, w każdym miejscu systemu. Interfejsem Quick Swipe przypomina idę pulpitu watchOS, ponieważ tak jak w pierwowzorze, całość opiera się na owalnym kształcie pulpitu uzupełnionego różnej maści ikonami. Co ciekawe – program posiada motyw upodobniający go do systemu Apple. Aby aktywować spersonalizowany przez nas wcześniej panel, należy przeciągnąć palcem od ustawionego przez nas dolnego roku ekranu do góry i voilà – wszystko gotowe.

LightX – Edytor zdjęć

LightX – Edytor zdjęć

LightX dumnie reprezentuje aplikacje służące do obróbki fotografii bezpośrednio przy pomocy naszego smartfona oraz tabletu. Program, który swoją pierwotną sławę zyskał wśród użytkowników iUrządzeń, został przeniesiony na system Android. Aplikacja potrafi zaskoczyć poziomem swojego zaawansowania oraz efektów, które przy jego pomocy jesteśmy w stanie wywołać. LightX rozwija swoje skrzydła przede wszystkim na iPadach, gdzie (w przypadku modelów Pro) dzięki wykorzystaniu Apple Pencil jesteśmy w stanie dokonywać niemożliwego.

bxActions

bxActions

Posiadacze Samsunga Galaxy S8 nie mogą nazwać się szczęściarzami. Prawie na całym świecie urządzenia te posiadają klawisz wywołujący asystenta głosowego, który niestety – w większości przypadków – po prostu nie działa. Dobrym pomysłem jest zatem zmiana mapowania owego klawisza. Właśnie w tym celu powstał program bxActions. Koncepcja jest banalnie prosta – ustawiamy akcję systemu lub program, który chcemy wywoływać owym przyciskiem i korzystamy z tego przy każdej możliwej okazji. Możliwość aktywacji tym przyciskiem aparatu, Snapchata lub jakiegokolwiek innego programu pokazuje, że pomysłowość fanów tej marki nie zna granic.

Converbration

Converbration

Converbration jest pozycją nieszablonową. Personalizacja smartfonów oraz tabletów od zawsze kojarzy się ze zmianami wyświetlanymi na jego pulpicie. Converbration idzie jednak o krok do przodu, oferując użytkownikowi możliwość ustawiania niestandardowych reakcji sygnałami wibracyjnymi na wyszczególnione przez aplikacje elementy składowe wiadomości. Jest to rozwiązanie na tyle potężne, że nie jest dla niego problemem stworzenie specjalnej wibracji dla wiadomości zakończonych znakiem zapytania, poszczególnymi emoji oraz wybranymi przez nas słowami kluczowymi. Oprócz tego – uczuli nas, które wiadomości dobrze otwierać w będąc wśród ludzi, a jakie lepiej zachować na bardziej intymne chwile – np. zdjęcia w rozmowie lub linki zawierające kontrowersyjne nawiązania.

Pin Genie

Pin Genie

Pin Genie jest wariacją na temat alternatywnych metod blokowania ekranu naszych urządzeń działających pod kontrolą systemu Android. Program ten posiada – poza wieloma motywami oraz schematami odblokowywania – świetny system ochrony użytkownika przed nieoczekiwanymi gośćmi, dzięki czemu w razie utraty urządzenia, na nasz adres pocztowy wysłane zostaną zdjęcia „porywacza”. Sama blokada posiada rozbudowane możliwości personalizacji, dzięki czemu każdy właściciel smartfona z systemem Android dostosuje Pen Genie do siebie.

Block Wifi Thief

Block Wifi Thief

Block Wifi Thief – jak pozostałe aplikacje służące do zwiększania bezpieczeństwa naszych urządzeń, sprzedaje nam ciekawy sposób na poprawienie komfortu korzystania z technologii – w tym przypadku skupiając się na routerach. Niczym dziwnym nie jest fakt, że od dawien dawna istnieją programy służące do rozszyfrowywania haseł routerów, dlatego też dobrym sposobem na przeciwstawienie się im są programy służące do filtrowania listy urządzeń podłączających się do naszego łącza. Block Wifi Thief wyróżnia się od programów tego typu możliwością m.in. permanentnego zablokowania „gości”.

Chrooma LWP

Chrooma LWP

Chrooma Float Live Wallpaper zdaje się odpowiedzią na marzenia wszystkich fanów „żywych” teł, które zostały wprowadzone do Androida wraz z wersją eClairChrooma dość odważnie czerpie z idei Material Design. Tła, które dostępne są w aplikacji, dość otwarcie nawiązują do nakładających się na siebie elementów, a efekt paralaksy poprawia odczucia korzystania ze smartfona. Bardzo ciekawym elementem tej propozycji jest możliwość szybkiej zmiany tapety za sprawą potrząśnięcia urządzeniem. Generalnym założeniem Chroomy jest niskie zużycie baterii, które spełnia zauważalnie lepiej od konkurencyjnych aplikacji tego typu.

8Bit Photo

8Bit Photo

Szał na 8-bitowe grafiki trwa w najlepsze. Gry, różnej maści generatory oraz samo odrodzenie się sztuki pixel-artu pokazuje, że nostalgia nadal gra pierwsze skrzypce w sercach internautów na całym świecie. 8 Bit Photo jest aplikacją umożliwiającą konwersję wykonywanych naszym telefonem fotografii do grafik swoją kreacją przynoszących na myśl lata 70’ minionego wieku. Sposób modyfikacji grafik działa podobnie, jak w przypadku Instagrama – na oryginalne zdjęcia nakładane są predefiniowane filtry graficzne.

CamShield

CamShield

W świecie zdominowanym przez różnej maści hacktywistów oraz wszechobecną inwigilację większych i mniejszych korporacji, troska o własną prywatność nie zdaje się być niczym nadzwyczajnie odstającym od dzisiejszych realiów. CamShield jest tego dobrym przykładem. Aplikacja ta ma za zadanie wyświetlać na ekranie naszego urządzenia powiadomienia w każdej chwili, gdy system korzysta lub zechce skorzystać z frontowego, lub tylnego obiektywu aparatu. Jest to na tyle ciekawe rozwiązanie, że dla samej ciekawości warto z niego korzystać – kto wie? Może w najmniej oczekiwanej chwili uraczy nas komunikat iż nadajemy właśnie na żywo?

Look of Disapproval

Look of Disapproval

Emoji to nie wszystko. W sieci zdominowanej przez różnej maści emotikony nie możemy zapomnieć o ich przodkach, których przedstawicielem jest wiecznie żywy „lenny face”. Look of Disapproval jest zbiorem wszelkiej maści tekstowych wariacji na temat przekazywania formy obrazkowej znakami pisanymi przy pomocy klawiatury naszych komputerów przy zachowaniu standardów Unicode oraz smartfonów. Bardzo dużym atutem LoD jest możliwość tworzenia własnych emotikon – wszystko to pierwotnie stworzone z myślą o reddicie.

Zobacz także: Najlepsze nowe gry mobilne na iOS i Androida (lipiec 2017)

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij