Udostępnij
Tweetnij

Huawei P30 i Mate 20 z aktualizacją do HarmonyOS 4. Świetne wieści

Huawei P30 i Mate 20 to flagowce sprzed kilku lat, o których producent cały czas pamięta. Świadczy o tym aktualizacja do HarmonyOS 4, która została oficjalnie potwierdzona przez firmę. Kiedy zostanie ona udostępniona? Smartfony Huawei P30 i Mate 20 mają zostać zaktualizowane do HarmonyOS 4 w przyszłym kwartale.

Huawei P30 i Mate 20 to smartfony, których premiera odbyła się cztery lata temu. Przez ten czas otrzymywały one różne uaktualnienia Androida z nakładką EMUI. Co natomiast z aktualizacją do HarmonyOS 4, czyli najnowszego oprogramowania firmy, pod którego kontrolą pracują modele z serii Mate 60? Okazuje się, że firma pamięta o właścicielach telefonów sprzed kilku lat i też zamierza je zaktualizować.

Aktualizacja HarmonyOS 4 dla Huawei P30 i Mate 20 blisko

HarmonyOS 4 to najnowsza wersja autorskiego oprogramowania firmy, która musiała przyspieszyć nad nimi pracę w wyniku sankcji nałożonych przez administrację Stanów Zjednoczonych. Te wiązały się m.in. z brakiem dostępu do nowych wersji Androida od Google. Tak powstał nowy software, który doczekał się już czwartej dużej aktualizacji.

Firma ogłosiła plany związane z harmonogramem uaktualnienia do HarmonyOS 4 na łamach własnych mediów społecznościowych. Na liście znalazły się także smartfony z serii Huawei P30 oraz Mate 20, co z pewnością cieszy i pokazuje, że producent cały czas pamięta o urządzeniach wprowadzonych do oferty nawet kilka lat temu.

Huawei P30 Mate 20 kiedy aktualizacja HarmonyOS 4

Z drugiej strony nie jest to jakimś większym zaskoczeniem. Pamiętajmy, że smartfony z serii Huawei P30 i Mate 20 otrzymały już uaktualnienie do HarmonyOS 2 i 3. Tak więc dostępność czwartej iteracji oprogramowania jest czymś całkiem naturalnym. Kiedy aktualizacja trafi na wymienione telefony?

Uaktualnienie w pierwszym kwartale 2024 roku

Huawei planuje uaktualnić smartfony P30 i Mate 20 do Harmony OS 4 w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wtedy aktualizacja do nowego oprogramowania ma trafić na kilkanaście telefonów. Ich wykaz widoczny jest poniżej i obejmuje także kilka starszych modeli marki Honor.

 • Huawei P30
 • Huawei P30 Pro
 • Huawei Mate 20
 • Huawei Mate 20 Pro
 • Huawei Mate 20 RS Porsche Design
 • Huawei Mate 20 X
 • Huawei Mate 20 X 5G
 • Huawei Nova 5 Pro
 • Honor 20
 • Honor 20 Pro
 • Honor V20
 • Honor Magic2

Huawei P30 i Mate 20 nie mają najnowszych podzespołów. Smartfony otrzymały procesor Kirin 980, który w tamtych czasach oferował całkiem niezłą wydajność. Ponadto telefony wyróżniały się aparatami fotograficznymi o dużych możliwościach, które konkurowały na rynku z najlepszymi.

Aktualizacja do HarmonyOS 4 w przyszłym kwartale zostanie udostępniona nie tylko na smartfony. Dostaną ją także wybrane smartwatche firmy. Na liście są m.in. zegarki z serii Watch GT 3.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla komunikatora Messenger

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij