Udostępnij
Tweetnij

Samsung Galaxy Z Fold 6 wprowadzi zmiany. Aparat ma być stary

Samsung Galaxy Z Fold 6 to składany smartfon, którego premiera odbędzie się dopiero w połowie 2024 r. Jakie zmiany wprowadzi nowy telefon? Tych nie zabraknie, ale aparat fotograficzny modelu Samsung Galaxy Z Fold 6 nie otrzyma większych modyfikacji. Główny sensor to ponownie GN3 z 50-megapikselową matrycą.

Samsung Galaxy Z Fold 6 to składany smartfon, który już pojawiał się w przeciekach. Jego premiera nie odbędzie się szybko, bo dopiero latem 2024 r. Tymczasem napływają kolejne plotki obejmujące zmiany (lub ich brak) planowane przez Koreańczyków z myślą o tym telefonie. Złe wieści mamy w przypadku kamery. Aparat fotograficzny nie ma dostać większych modyfikacji.

Samsung Galaxy Z Fold 6 wprowadzi liczne zmiany

Wiemy, że Samsung Galaxy Z Fold 6 to składany smartfon, który ma dostać różne udoskonalenia względem poprzednika. Zmiany obejmą rozkładaną konstrukcję telefonu. Stanie się ona cieńsza i będzie to możliwe m.in. za sprawą nowego zawiasu łączącego obie części obudowy. Chińscy producenci w ostatnim czasie pokazali, jak to należy zrobić i koreański gigant nie będzie chciał być od nich gorszy.

Dla porównania Samsung Galaxy Z Fold 5 w momencie, gdy jest rozłożony ma grubość 6,1 mm, a w przypadku złożenia jest to 13,4 mm. Chińskie modele są pod tym względem lepsze i dla przykładu ostatni składany smartfon Xiaomi może pochwalić się zaledwie 5,3 i 10,9 mm. Lepiej wypadają tutaj także telefony marek Huawei, Oppo czy OnePlusa.

składany smartfon Samsung Galaxy Z Fold 6 zmiany aparat

Ponadto wiemy, że sercem smartfona Samsung Galaxy Z Fold 6 będzie procesor Snapdragon 8 Gen 3, czyli nadchodzący SoC Qualcomma dla flagowców z Androidem, którego premiera odbędzie się w przyszłym tygodniu. Ten sam czip najpierw trafi pod obudowę modeli z serii S24, których premiery spodziewamy się na początku 2024 r. Potem znajdzie się także w składanych telefonach. Zmienią się także proporcje ekranu.

Aparat fotograficzny bez większych modyfikacji

Jeśli jednak liczycie na to, że aparat fotograficzny składanego smartfona Samsung Galaxy Z Fold 6 również otrzyma daleko idące zmiany, to nie mamy dobrych informacji. Kamera nie doczeka się większych modyfikacji. Głównym sensorem ma pozostać 50-megapikselowy GN3. Lepiej sytuacja ma wyglądać w przypadku następcy, ale to urządzenie mające zadebiutować dopiero w 2025 r.

Plotki mówią o tym, że Samsung wraz z modelem Galaxy Z Fold 7 wymieni główny sensor na S5KHP5. Jest to 200-megapikselowy czujnik, który stosowany jest w serii S Ultra. Na to jednak przyjdzie nam poczekać ponad półtora roku. Wszak to urządzenie zadebiutuje dopiero w okolicy lata 2025 r. Koreańczycy szykują także nowe sensory z serii HW. Będą to czujniki mające 432-megapikselowe matryce. HW1 będzie typu 1/1.05″, a HW2 1/1.07″. Oba zaoferują wielkość pikseli na poziomie około 0,5 µm. Na więcej szczegółów musimy poczekać.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla aplikacji Spotify

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij