Udostępnij
Tweetnij

OnePlus 11 Concept zaprezentowany na MWC 2023

OnePlus 11 Concept to smartfon, którego oficjalna zapowiedź odbyła się w trakcie targów MWC 2023 w Barcelonie. Jest to telefon koncepcyjny, w którym wykorzystano rozwiązanie o nazwie Active Cryoflux. Służy ono do schładzania. Niestety OnePlus 11 Concept to smartfon, którego nie będzie można kupić w sklepach.

OnePlus 11 Concept to smartfon, którego prezentacja odbyła się zgodnie z zapowiedziami. Nastąpiło to w trakcie targów MWC 2023 w Barcelonie. Jest to telefon koncepcyjny, który niestety nie trafi do sprzedaży. Mimo to urządzenie jest bardzo ciekawe i jest przedstawieniem wizji oraz nowych technologii, które producent może wykorzystać w przyszłości. Zobaczmy sobie, czym wyróżnia się to urządzenie.

System chłodzenia Active CryoFlux

Smartfon OnePlus 11 Concept wyróżnia się przede wszystkim systemem chłodzenia o nazwie Active CryoFlux. Jest to rozwiązanie podobne do tego, które znamy z komputerów stacjonarnych, ale zostało zminiaturyzowane do potrzeb telefonu. Producent twierdzi, że to zupełnie zmienia zasady gry pod kątem schładzania rozgrzanych podzespołów. Do jakiego stopnia?

OnePlus 11 Concept MWC 2023

Technologia chłodzenia może obniżyć temperaturę nawet o 2,1 ℃, poprawiając liczbę klatek na sekundę o 3 do 4 fps podczas gry. Active CryoFlux może również obniżyć temperaturę podczas ładowania o 1,6 ℃, dzięki czemu może skrócić czas ładowania o 30 do 45 sekund. Rozwiązanie działa z ceramicznymi mikropompami piezoelektrycznymi klasy przemysłowej, podłączonymi do ciepłowodów umieszczonych pomiędzy górną i dolną membraną. Mikropompa zajmuje powierzchnię mniejszą niż 0,2 cm², umożliwiając krążenie cieczy wokół ciepłowodów bez znacznego zwiększania wagi i grubości smartfona.

OnePlus 11 Concept MWC 2023

Dziesięć lat temu weszliśmy do branży, aby tworzyć produkty, z których sami chcieliśmy korzystać. Po drodze rozwijaliśmy się razem z naszą społecznością i fanami — starając się każdego dnia działać lepiej, aspirując do przesuwania granic dla każdego produktu. Przytłaczająca pozytywna reakcja użytkowników znajduje odzwierciedlenie w naszym 173% wzroście wolumenu sprzedaży OnePlus 11 5G i świadectwie, że jesteśmy na właściwej ścieżce do doskonałości w tworzeniu szybkich i płynnych doświadczeń. To skłoniło nas do wprowadzania innowacji w zakresie wysokiej wydajności, a także do dalszej współpracy z przodującymi w branży partnerami w celu ożywienia technologii.

Dzięki naszej niedawno ogłoszonej strategii produktowej „1+4+X” zamierzamy rozszerzyć ekosystem OnePlus i poprawić integrację między urządzeniami i nie tylko dzięki naszemu portfolio produktów pomocniczych, w tym telewizorów, sprzętu audio, urządzeń do noszenia i nowo wprowadzonego na rynek tabletu oraz szeroką gamą produktów, które można połączyć z ekosystemem, aby zbudować doskonałe cyfrowe życie. — wyjaśnia Kinder Liu, prezes i COO firmy.

OnePlus 11 Concept to pokaz przyszłych technologii na MWC 2023

Smartfon OnePlus 11 Concept nie jest urządzeniem komercyjnym, a więc nie kupimy go w sklepach, choć trzeba przyznać, że robi jeszcze lepsze wrażenie w porównaniu do ostatniego flagowca firmy. Niestety na razie jest to jedynie pokaz nowych technologii, które producent może w przyszłości wykorzystać w produktach dostępnych na rynku. Na razie tak się jednak nie stanie, co trzeba mieć na uwadze.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla poczty Gmail

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij